Kaareperes maaliti maha punased ristkülikud

Nädala algul muutusid Kaareperre sissesõidud mõlemal suunal punaseks. Sellega püüab maanteeamet juhtida tähelepanu kiirusevalikule ja manitseb sõidukijuhte tähelepanelikkusele.


Tegemist on läinud aasta lõpus käivitunud projektiga, mis viiakse ellu etappide kaupa. Esialgu paigaldati asulasse sissesõidu juurde palju kõneainet pakkunud väravad.
„Punased teekattele markeeritud ristkülikud on osa asula alguse tähistamise katseprojektist. Punane märgistus on markeeritud kummisaarte ning liiklusmärkidega samale joonele ning need juhivad sõidukijuhtide tähelepanu olulistele aspektidele liikluskeskkonnas,“ ütles maanteeameti liikluskorralduse ekspert Erik Vahemäe.
Punane teekattemärgistus on tavalisest asfaltkattest kõrgema haardeteguriga ja libisemiskindlam. „Peale punase teekattemärgistuse ning teekattele kantud kiiruspiirangu sümbolite lisanduvad asula alguses teekattele ka täristid ning sõidurada visuaalselt kitsendavad klotsid.
Sõidukijuhtide liikluskäitumise mõjuanalüüs on veel käimas ning esimesi kokkuvõtteid saab teha selle aasta lõpus,“ sõnas Vahemäe.

KERTTU-KADI VANAMB

blog comments powered by Disqus