Kaareperes käib postiljon rahvamajas

Kaarepere postipunkt pani oma uksed kinni eelmise aasta algul ja kohalikud elanikud jäid sideteenusteta. Kuid kohalikud aktiivsed pensionäride seltsingu inimesed ei leppinud sellise olukorraga ning kohalik postiljon käib vajadusel rahvamajas inimesi teenindamas.

Kaarepere rahvamaja juhataja Helgi Kaevali sõnul viibis kohalik postiljon Milvi Tõekalju enne jõule suisa iga nädal rahvamajas. Inimesed teadsid, et ta tuleb, ja kel oli midagi vaja, tuli kokkulepitud ajal kohale.

Kaeval lisas, et nüüd on neid käike vähemaks jäänud, kuid inimesed teavad, et vajadusel saavad nad postiljoniga kindlas kohas kohtuda.

Postiljon Milvi Tõekaljuga ei õnnestunud Vooremaal rääkida.

Võimalikud variandid postiteenuste osutamiseks

* Frantsiisipostkontor, kus postiteenust osutatakse lepingu alusel ning motokanne ehk kirjakandja tuleb koju.

* Frantsiisilepingu puhul saab valida kahe variandi vahel – kas makstakse tehingutasu iga frantsiisikontoris tehtud tehingu eest või makstakse püsitasu 500 krooni kuus + tehingutasu vastavalt hinnakirjale.

* Püsitasu maksmine eeldab, et ühes kuus tehakse frantsiisikontoris 375 saadetise vastuvõtmise või teenuse osutamise tehingut (välja arvatud müüdud kauba müügitehingute arvud).

Frantsiisikontori tasud vaadatakse üle üks kord kalendriaastas.

* Kohustuslik:

universaalpostiteenuste vastuvõtmine

kirisaadetise vastuvõtmine liht-, täht- ja väärtsaadetisena

postipaki vastuvõtmine täht- ja väärtsaadetisena

jaekaupade kohustusliku sortimendi müük (postmargid, postkaardid, ümbrikud, turvaümbrikud, kirjatarbed, pakkematerjalid).

* Valikuline:

maksete vastuvõtmine

rahakaartide vastuvõtmine

ajakirjandustellimuste vormistamine

Saadetiste väljastamist frantsiisikontoris ei toimu

Motokande-kirjakandjat saab tööpäevadel  (8:00-16:00) tellida  elu- või asukohta Eesti Posti Klienditeeninduskeskuse telefonil 661 6616, e-kirjaga aadressilt info@post.ee, Eesti Posti kodulehelt www.post.ee või kutsekaardiga.

* Elu- või asukohas osutab motokande-kirjakandja järgmisi teenuseid: kirisaadetiste vastuvõtmine ja kättetoimetamine täht- ja väärtsaadetistena; postipakkide vastuvõtmine ja kättetoimetamine täht- ja väärtsaadetisena; rahakaartide saatmine; ajakirjandustellimuste vormistamine; maksete maksmine; postmarkide, ümbrike, kirjatarvete müük.

* Samuti säilib motokande vahendusel võimalus pensioni ja muude sotsiaaltoetuste kättesaamiseks.

* Markide, ümbrike müük toimub juba praegu väljaspool postkontorit, motokanne müüb, võtab vastu makse, ajalehetellimusi, toimetab kätte ja võtab vastu postisaadetisi.

Allikas: Eesti Post

iii

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus