Kaarepere vallamajale heisati Eesti lipp

Põhja-Tartumaale aga olid koondatud küllaltki suured punaväe üksused. Peale nende liikus maal ringi veel hävituspataljonlaste ja Eesti ning Läti militsionääride salku. Jõukamate talude peremehed ja enamik mobilisatsioonikohustuslikest meestest varjas end aga metsades.

Ühel päeval levis lausa kulutulena rahva seas sõnum: “Meie omad on üle võtnud Kaarepere vallamaja ja heisanud sellele Eesti sinimustvalge lipu.”

Siinjuures tahaksin küsida: kas on veel vanema põlvkonna inimesi, kes teaksid, kes olid need julged mehed või noored, kes seda tegid? Ja kui kaua sai Eesti lipp vallamajal lehvida?

Kas toodi “korra jaluleseadmiseks” kohale ka sõjaväeosasid? Viibisin tol ajal koolivaheaega veetmas Patjala külas tädi pool. Õhtupoolikul köitis seal meie tähelepanu vene sõjalennuk, mis tiirutas Kaarepere ümbruse kohal ja lausa kammis läbi kogu valla territooriumi.

Nähtavasti olid sündmused vallamajas kutsunud esile häireolukorra ka sõjavägedes. Võib arvata, et vallamaja ülevõtmise osanikel õnnestus siiski õigel ajal kaduda, sest mingist tulevahetusest ega ka ohvritest hiljem ei räägitud.

ARVI LIIVA

blog comments powered by Disqus