Kaarepere lasteaiamaja sai seestpoolt korda

Palamuse valla lasteaia Nukitsamees Kaarepere rühma hoones juuni- ja juulikuus tehtud  remondi tulemusel sai rühm endale suurema ruumi, kus kehalise kasvatuse tunde ning pidulikumaid üritusi läbi viia. Korda sai ka mitu väiksemat kõrvalruumi.

Lasteaiamaja siseruume on renoveeritud mitmes jaos. Algust tehti juba seitse aastat tagasi, jätkati kolm aastat tagasi ning nüüd tehti ära need tööd, mille jaoks senini raha polnud jätkunud.

Kõige olulisem ruum, mis tänavu korda sai, oli kunagine Kaarepere kooli söökla: kui Kaareperes veel kool tegutses, siis käisid sealsed õpilased söömas lasteaiamajas.

Nüüd on 19 lapsega Kaarepere rühmal kasutada kolm suurt rühmaruumi. Suurimat, värskelt remonditud endist koolisööklat, saab kasutada nii kehalise kasvatuse tundide kui ka suuremate pidude pidamiseks,” ütles Nukitsamehe lasteaia juhataja Marika Merusk. Seni pidime juhul, kui koos lapsevanematega pidu pidada tahtsime, teises rühmaruumis lauad kokku lükkama.”

Juhataja sõnul toimusid kehalise kasvatuse tunnid vanas sööklas ka varem, ent vahetamata akende tõttu oli ruum külmavõitu ning elektrisüsteemi rikke tõttu sai seal tegutseda ainult siis, kui väljas valge oli. Lisaks endisele sööklale sai remondi käigus korda pesuköök ning välja ehitatud metoodikatuba ja riiete kuivatamise ruum.

ASi Duko Ehitus tehtud ning EASi Regionaalsete investeeringutoetuste andmise
programmist rahastatud renoveerimistööd said valmis 1. augustiks ehk ajaks, mil Nukitsamehe lasteaias lõppes kuu aega kestnud suvepuhkus.

Nüüd ootame pikisilmi aega, mil korda saaks ka Kaarepere rühma hoone fassaad ning õue saaks ehitatud mänguväljak,” ütles Marika Merusk. Viimast hakatakse rajama Kaarepere külaseltsi eestvõttel ning väljaku projekti koostamiseks on selts Leader-programmist juba raha saanud.

i

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus