Kaarepere kooli külastas fitnessi maailmameister

Maailmameistriga tuli aulasse kohtuma kogu Kaarpere kooli pere ning lisaks veel 25 spordihuvilist õpilast Palamuse Gümnaasiumist. Peo sissejuhatuseks demonstreeris Marek Kalmus harjutusi fitnessi võistluste kohustuslikust kavast. Seejärel vestles ta koolinoortega, vastas nende küsimustele ning jagas autogramme. Kes soovis, sai end koos maailmameistriga pildistada.

Maailmameistri autogrammiga pildi omanikuks said Kaarepere Põhikooli sitkemad kangisikutajad Sven-Erik Pärendzon, Fred Bekker, Endrik Koppel, Kristjan Leppik, Rauno Raja, Karmo Kivi, Mait Männiste, Taivo Paide, Siimu Voitka ja Renis Kõiv. Maailmameister Marek Kalmus ja Kaarepere kool vahetasid vastastikku kingitusi.

Kui ajalukku tagasi vaadata, siis sõitsid ka Eesti maadluse ja tõstmise esimesed maailmameistrid Georg Lurich ja Aleksander Aberg XIX ja XX sajandi vahetusel mööda kodumaad ringi ja populariseerisid sporti. Näiteks 1897. a esines Georg Lurich Tallinnas, Tartus, Viljandis, Pärnus, Haapsalus, Narvas, Rakveres, Väike-Maarjas, Raplas ja paljudes teistes väiksemateski paikades. Ta korraldas spordipidusid, kus demonstreeris raskuste tõstmist ning kutsus tugevaid noormehi endaga maadlema. Lurich rääkis kehalisest kasvatusest, jõu arendamisest ja karsketest eluviisidest ning kutsus eestlasi üles sporti harrastama. Ja Eestis tekkisidki aina uued spordiseltsid ning atleetikaklubid.

Aastaid 1897-1898, mil Lurich kodumaal ringi reisis, võib pidada eestlaste tõeliseks ärkamisajaks spordis. Ka täna avaldab maailmaklassiga eesti sportlane eesti noortele kindlasti innustavat mõju.

VILLE SONN,
Kaarepere Põhikooli kehalise kasvatuse õpetaja

blog comments powered by Disqus