Kaarepere kool hooldekodule?

Milleks sobib 111 aastat koolimajana töötanud Jõgeva-Tartu tee ääres asuv tühjaks jäänud maja? Pole kuigi palju ülesandeid, mida see hoone veel täita  võiks. Üks on kindel: tühjana seistes laguneb (loe: lõhutakse) see õige pea.

Hooldekodu rajamine vanasse koolimajja on hoone üks võimalikest funktsioonidest. Kui keegi suudaks sinna rajada õmblus-, pagari- või mõne muu töökoja, oleks ju ka hästi. Paraku ei riski majanduslanguse ajal keegi uut ettevõtet asutada.

Tallinna-Tartu maantee ääres Ardus on vanasse koolimajja rajatud külalistemaja, kus teelolijad ööbida saavad. Seegi on üks võimalikest uutest funktsioonidest. Võrreldes liiklustihedust Tallinna-Tartu maanteel ja Piibe maanteel, tuleb tunnistada, et esimene variant on külalistemaja asukohaks tunduvalt sobilikum. Lihtsalt autosid ja seega võimalikke kliente liigub sellel teel märkimisväärselt rohkem.

Nii et variant, et Kaarepere koolis on tulevikus hooldekodu, polegi kõige hullem. Me ei tea, kui palju Jõgevamaa koole tulevikus veel suletakse ja vanadekoduks ümber ehitatakse,  sest laste arv väheneb ja vanurite hulk suureneb. Hooldekodukohtadest on pidevalt puudus ja kui neid nüüd Kaareperre mõnikümmend juurde tuleb, ei kao järjekorrad veel kuhugi. Vaja on tuhandeid uusi hooldekodukohti.

30. oktoober 2008

blog comments powered by Disqus