Kaarepere eakate seltsing pidas hoogsat sünnipäevapidu

Möödunud reedel meeleoluka peoga oma 20. sünnipäeva tähistanud Kaarepere eakate seltsing Härmalõng on edendanud paikkonna väärikas eas inimeste silmaringi avardamist, kultuurilist huvitegevust, terviseliikumist ning korraldanud meeleolukaid koosviibimisi.


Kaarepere rahvamajas toimunud seltsingu Härmalõng sünnipäevapeo avasid Lõuna-Eestist saabunud koomikud Mafalda ja Loreida, kes lugesid ka vahetekste. Põhjaliku ülevaate Härmalõnga loomisest ja tegevusest andis seltsingu eestvedaja Mare Okapuu. Tema sõnul loodi Kaareperes kõige enne pensionäride ühendus, mida juhtis Jelena Maksikova. Tänaseks 95-aastane daam viibis ka Härmalõnga juubeli tähistamisel.

 „1999. aastal otsustasime moodustada seltsingu. Esimeseks sündmuseks oli hingedepäev, kus külaliseks kirikuõpetaja Eenok Haamer ja ansambel Jõgeva muusikakoolist,” meenutas Mare Okapuu.

„Me oleme ühiselt tegelenud kepikõnniga, õppinud arvutit kasutama, käinud eksursioonidel kultuuriloolistes ja looduskaunites paikades ja kaugemalgi,” rääkis ta. Hea sõnaga tuletas Okapuu meelde Härmalõnga kultuurikollektiive juhtinud Helma Kaevalit, Liidi Vainot ja teisigi isetegevusele panustajaid. Hea koostööpartnerina meenutas ta ka Palamuse valda. Toonase omavalitsuse abiga saadi näiteks pillid kapellile.

Juubelitervitusi olid lausumas, tunnustuskirju ja kingitusi üle andmas väärikas eas ka  kaareperelasi mitmekülgselt abistanud ühiskonna- ja majandustegelane Villu Reiljan, Jõgeva vallavanem Aare Olgo ning riigikogu liikmed Aivar Kokk ja Marika Tuus-Laul. Viimaseid tänas Mare Okapuu Härmalõnga järjepideva abistamise eest. Tervitajate seas olid veel ka Jõgevamaa pensionäride ühenduse juht Heino Ilves, Palamuse Kultuur juhataja Ehtel Valk ja teised.

Kaarepere kapelli juhendaja Virve Peterson luges ette omaloomingulise südamliku luuletuse, milles olid kultuuritegijate poolsed õnnesoovid nii Härmalõngale kui ka spetsiaalselt Mare Okapuule.  

Etteastetega sisustasid seltsingu Härmalõnga sünnipäeva peo Kaarepere naisansambel. Laulunaised Helgi Kaevali (klaveril Hillar Laane), tantsurühm Tantsulust Silvi Rohtla ja kapell Virve Petersoni juhendamisel. 

Tantsuks musitseeris ühemehebändimees Silver Michelson, kes Kaareperes ka kultuurielu edendanud. Maitsti suursugust  juubelitorti, mis oli kingitus Jõgeva vallalt. Peolaudadel oli mitmeid omavalmistatud toite.

Mare Okapuu teatas sünnipäevapeol sedagi, et seltsinguga Härmalõng on ühinenud uusi liikmeid.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus