Kaaratsim sõidab Prantsusmaale festivalile

Tänase päeva esimestel tundidel asus Prantsusmaa poole teele Jõgeva segarahvatantsurühm Kaaratsim, et osaleda Impsheimi linnakeses peetaval rahvusvahelisel festivalil ning rahvusvahelisel tantsude ja laulude päeval Lusignanis.

Tagasi saabub Jõgeva tantsurahvas kahe nädala pärast. „Viis päeva kulub festivalile ja esinemistele, ülejäänud aja kasutame reisimiseks. Marsruut on huvitav, ööbimiskohtade ja transpordi suhtes on kokkulepped sõlmitud,“ ütles Kaaratsimi tantsija ehk ametliku nimetusega MTÜ segarahvatantsurühma Kaaratsim juhatuse liige Heino Trükmann.

Prantsusmaale sõidavad Kaaratsimi tantsijad juba kolmandat korda. Heino Trükmanni sõnul ollakse Prantsusmaal Eesti tantsurühmadest väga huvitatud. Nii et tulevikus võiksid seesugustel festivalidel osalemiseks kandideerida mõned teisedki Eestimaa tantsurühmad.

Nii festivali kui ka rahvusvahelist laulude ja tantsude päeva peetakse sedakorda suhteliselt väikestes umbes paari tuhande elanikuga kohtades. Impsheimis astuvad Jõgeva tantsijad üles kolmes kohas pooletunnise kontserdiga, lisaks on plaanitud esinemisi haiglates ja vanadekodudes.

Tänavu detsembrikuus möödub segarahvatantsurühma Kaaratsim asutamisest kakskümmend kaheksa aastat. Praegu juhendab rühma selle kauaaegne tantsija Malle Pügi. Oma eksisteerimisaja jooksul on aktiivselt tegutsev tantsurühm osalenud kõikvõimalikel festivalidel, simmanitel, laulu- ja tantsupidudel jne. Tantsimas on käidud ka Tšehhimaal, Ungaris, Rootsis, Venemaal, Leedus ja mujal.

VAIKE KÄOSAAR

blog comments powered by Disqus