Kaaratsim ja Jõgevahe Pere osalevad Prantsusmaal rahvusvahelisel festivalil

35 000 elanikuga Hagenau linnas korraldatakse rahvusvahelist festivali tänavu 48. korda. Et segarahvatantsurühm Kaaratsim oli ka varem osalenud Prantsusmaal toimunud festivalidel,  pakkus sealne Rahvusvahelise Kultuurivahetuse Assotsiatsioon Jõgeva taidlejatele võimalust osaleda ka esinduslikul festivalil Hagenaus.

  “Teadaolevalt osalevad lisaks Euroopa maadele festivalil ka rahvakultuuri viljelejad Aafrikast, Ameerikast ja Aasiast, ” ütles folklooriseltsi Jõgevahe Pere kunstiline juht Airi Rütter. Tema sõnul sõidab festivalile lisaks Kaaratsimile ja kaheksale Jõgevahe Pere naisrühma tantsijale ka rahvaliku muusika ansambel Tempora Mores, kes kõiki jõgevamaalaste esinemisi saadab.

 “Jõgevamaa kollektiivid esinevad festivalil kahe tunni pikkuse kavaga, mis koosneb 41 etteastest.   Segarahvatantsurühm Kaaratsim esitab 17, Jõgevahe Pere naisrühm 15 tantsu ning tantsitakse ka kaks ühistantsu. Loodetavasti saame oma loomingut tutvustada õhtupoolikul, kui suurem palavus juba möödas,” rääkis Airi Rütter.

   “Enne festivalil osalemist harjutame hoolega. Möödunud pühapäeval kestsid proovid kultuurikeskuses hommikust õhtuni, ” lisas ta.

      “Loodame Prantsusmaal saada uusi elamusi ja kogemusi ning kindlasti tahame ka uusi sõpru leida. Püüame võimalikult palju tutvuda ka  ajaloo ja kultuuriväärtuste ja ka tänase kultuurieluga Euroopa riikides. Prantsusmaale sõidame läbi Rootsi  tagasi tuleme aga ?veitsi ja Austria kaudu,” rääkis Rütter reisiplaanidest.

 Ta märkis, et festivalil osalemise kulud tuleb Jõgeva isetegevuslastel seekord ise kanda.   

      Hagenau festivaliks ette valmistatud kavaga astutakse üles ka tänavusel Paunvere väljanäitusel ja laadal.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus