Kääpale jõudis kahemeetrine saarepuust Kalevipoeg

Alates eelmisest nädalast kõrgub Saare vallas Kääpa külas Kalevipoja muuseumi ees eeposekangelase kahe meetri pikkune puukuju.

Kalevipoja muuseumi juhataja Viivi Lani sõnul tekkis paar aastat tagasi mõte, et muuseumi ümbritsevas pargis võiks vägilase kuju olla. “Tartumaal Vedul elav puuskulptuuride meisterdaja Jaan Kaljuvee tuli meile oma töödest rääkima ja temalt otsustasimegi taiese tellida. Tingimuseks oli, et puust Kalevipoeg oleks võimalikult ehtne ja vähemalt kahe meetri pikkune. Kunstnik arvestas selle sooviga. Mõned külastajad on avaldanud arvamust, et muuseumi ette “kolinud“ Kalevipoeg on liiga nukker,  aga mina nimetaksin tema ilmet mõtlikuks.” lausus Lani.

“Eks pidasin silmas sedagi, et Kalevipoeg tegi kangelastegude kõrval mõndagi, mille üle tal oleks põhjust järele mõelda,” nentis  skulptuuri autor.

“Kalevipoega hakkasin meisterdama eelmisel sügisel, materjali sain juba varem. Otsustasin vägilase teha saarepuust, sest saar ja tamm on ju kõige vastupidavamad ja ilmastikukindlamad,” ütles Kaljuvee.

Vajalik raha Kalevipoja kuju tellimiseks saadi Sihtasutusest Kalevipoja Koda ja Kalevipoja muuseumile tehtud annetustest.

iii

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus