Kääpal tuleb teine kohvikutepäev

Kääpal saab tänavu teoks juba teine kohvikutepäev. Kääpa kohvikutepäeva kooridinaatori, lasteaiaõpetaja Evelin Tamme sõnul on tänavu kohvikut korraldamas kaks seltskonda rohkem kui aasta tagasi. Kui eelmisel aastal tegutses Kääpal viis lasteaiaga seotud kohvikut, siis tänavu on neile lisandunud kaks uut kohvikut korraldavat seltskonda, neist üks militaarteemaline. Ka uued kohvikute korraldajad on Kääpaga seotud ja moodustavad killukese sealsest väikesest kogukonnast.

Tamm lausus, et eelmisel aastal läks kohvikutepäev igas mõttes korda, oma panuse andis suurepärane ilm. Tamme sõnul külastas aasta tagasi Kääpa kohvikuid lisaks kohalikele väga palju mujalt tulnud inimesi. Juba enne mullust kohvikutepäeva otsustati, et teenitava tuluga pannakse Kääpa lasteaia õuele kiik. Nii see kiik seal laste rõõmuks juba olemas ongi. Ka tänavu on on plaanis kohvikutepäeval teenitav tulu kasutada lasteaia heaks. Milleks täpsemalt, see on praegu veel asjaosaliste teada.

Samal ajal toimub Kääpal ka laulupäev ‒ lauldakse mereteemalisi laule. Selle korraldamise mõte tekkis seoses tänavuse aasta merekultuuriaastaks kuulutamisega. Laulupäeval astuvad lisaks kohalikele lauluinimestele üles külalised Palalt ning peaesinejana laulude kirjutaja ja muusik Mari Kalkun. Evelin Tamm usub, et moodsa kõnepruugi kohaselt kaks ühes variant toob sellel päeval Kääpale rohkem inimesi kaugematest paikadest ja aitab sel moel Kääpat paremini reklaamida. Ka Tartu-Jõhvi maantee ääres on kohvikutepäevast ja laulupäevast teavitav reklaam üleval. Tamm lisas, et tänapäeval on väga tänuväärne ürituste reklaamimise koht sotsiaalmeedia. Suusõnaline info aitab samuti palju kaasa. Kõik ettevalmistused Kääpa kohvikutepäeva õnnestumiseks tehtud ja nüüd jääb veel vaid ilmataati paluda, et ta seda soosiks. Valmis ollakse ka vihmase ilma puhuks. Evelin Tamm lausus, et kõik korraldajad on entusiasmi täis ning ta on kindel, kohvikutepäev Kääpal saab traditsiooniks. Kui see tõepoolest ükskord ammendub, on inimesed valmis uue vahva ettevõtmise välja mõtlema. Tegevust peaks Kääpal jätkuma õhtuni ja nii kaua loodetakse ka kohvikud avatud hoida. Lisaks on võimalik külastada mitmeid Kalevipojaga seotud paiku.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus