Kääpal tuleb laupäeval Kalevipoja laat

Käsitöö- ja aiandushuvilised on ülehomme oodatud Kääpale, kus peetakse Kalevipoja käsitöö- ja aianduslaata. Samal päeval peetakse Kääpal ka Kalevipoja muuseumi kümnendat sünnipäeva ning selgitatakse välja parimad lauatassijad ja kiviviskajad.

Laat avatakse kell 11 ning Sihtasutuse Kalevipoja Koda huvi- ja projektijuhi Moonika Hundi sõnul on müüma tuleku soovist praeguseks teada andnud 25  kauplejat. Umbes pooled neist pakuvad taimi, istikuid ja muud aiakraami, pooled käsitööesemeid. On ka paar vorsti- ja lihatoodete müüjat ning üks vanakraamiga kaupleja.

Laada kultuuriprogrammis astuvad üles Voore kooli väikesed tantsijad, Voore naistantsurühm, Saare valla ja Maarja-Magdaleena segakoor, Halliku Maanaiste Selts ja Assikvere külateater.

Tantsijad-lauljad esinevad kella 11 ja 12 vahel, külateater mängib lustmängu “Tiisenoosen” kell 14.30. Laada töötubades saab viltida, puuketastele maalida, emadepäeva kaarte meisterdada, kohalike leivameistrite toodangut degusteerida jne. Kohalikus rahvamajas on võimalik vaadata kaltsuvaipade näitust. Nagu ikka, kuulub laadamõnude juurde võimalus sõita poni seljas või hobuvankril.

Keskpäeval oodatakse kõiki huvilisi Kalevipoja muuseumi, kus tähistatakse väikese näitemängu ja tordisöömisega selle asutuse kümnendat sünnipäeva. Kella poole kahest algavad Kalevipoja stiilis jõukatsumised. Võisteldakse laudade tassimises ja kiviviskamises. Osa võivad võtta kõik, parematele auhinnad.

i

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus