Kääpal peeti viies Kalevipoja päev

Möödunud laupäeval sai Kääpal viiendat korda teoks Kalevipoja päev, kus kuulati kultuuriloo ja tervishoiu teemalisi ettekandeid, prooviti jõudu ja osavust spordis, elati kaasa isetegevuslaste esinemisele.

Kalevipoja päeva avakõne pidas Saare vallavanem Jüri Morozov. Linda Olmaru esitas katkendi eeposest.

“Esimest korda tutvustati Kalevipoja päeval ka ravimtaimi. Teemakohase loengu pidas Aili Reinthal, kes kõneles oma aias kasvavatest ürtidest ja nende kasulikkusest. Väga palju elevust tekitas tema pakutud männiokka-vitamiinijook,” rääkis sündmust korraldava SA Kalevipoja Koda huvi- ja projektijuht Urpo Reinthal.

Käsitöömeister Evelyn Suits Kääpa külast tutvustas viltimistehnikat, mida soovijad ka praktiliselt proovida said. Traditsiooniline Kalevipoja rammumehe võistlus oli seekord kõige osavõtjaterohkem. Kaasa lõi viisteist tugevat meest. Võisteldi kolme erineva raskusega kivide kandmises, kivi heitmises, paku hoidmises ja palgi kandmises. Võitjaks tuli Mattias Viljamaa Palamuselt, teiseks jäi Gunnar Gimbutas Tartumaalt ja kolmandaks Siim Kolk Kääpalt

Kalevipoja päeva juhtis Ivo Hellemäe Tartust, muusikaliselt sisustas päeva Saare valla segakoor Serviti. Pimeduse saabudes toimunud kontsert-etenduses “Muinastulede öös” esines Karolin Minenko, kes õpib Ursel Oja juhendatavas Ülenurme laulustuudios.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus