Kääpal mängitakse taas ?Lambasööjaid?


Kääpal tegutsev Kalevipoja suveteater mängib sel suvel taas Veera Marjamaa vabaõhulavastust ?Lambasööjad?, mis põhineb soome kultusautori Veikko Huovineni 1970. aastal ilmunud samanimelisel jutustusel. Mullu anti lavastusega 12 menukat etendust. Sama arv etendusi antakse tükiga tänavugi.

Huovineni ?Lambasööjatest? on autori kodumaal tehtud paarkümmend erinevat dramatiseeringut ning täispikk mängufilmgi. Kääpal mängitava lavateksti autor on lavastaja Veera Marjamaa. Temagi on soomlanna, kes siiski juba mitu aastat Eestis elanud. Tüki kaht tegelast, Sepet ja Valtterit kehastavad Tallinna Linnateatri näitleja Mart Toome ja Kääpalt pärit vabakutseline näitleja Anti Reinthal. Mõlemad on lõpetanud Eesti muusika- ja teatriakadeemia 20. lennu.

Nagu originaaltekstis, võtavad ka Veera Marjamaa lavastuses kaks pintsaklipslasest sõpra suvise puhkuse ajal ette pöörase seiklusretke, mida hea talvel kamina ees meenutada. Kui Huovineni tegelased seiklesid, küttisid lambaid ja küpsetasid neist lambarooga Soomes, siis Kalevipoja Suveteatri lavastuses on tegevus toodud Eestisse. Ka kahe sõbra vaimukaid dialooge, mis kõnelevad elust, naistest, poliitikast ja muust, on lavastaja-dramatiseerija täiendanud nüüdisaegsete motiividega.

?Enne tänavusi etendusi vaatas Veera Marjamaa ?Lambasööjate? teksti üle, sest mõned päevakajalisemad momendid vajasid selles juba uuendamist. Näiteks valitsus on meil vahepeal vahetunud,? ütles Kalevipoja suveteatri tegevust korraldava MTÜ Parim Valik eestvedaja Hannes Soosaar. Tema sõnul on Mart Toome ja Anti Reinthal möödunud laupäevast saati Kääpal taastusproove teinud, et olla homme taas valmis ?Lambasööjatega? publiku ette astuma.

?Loodame väga, et ilm, mis alles äsja soojaks ja päikeseliseks pööras, sellisena ka püsib. Ilmselt loodab seda ka publik. Piletilevist on Kalevipoja suveteatri pääsmeid igatahes päris usinasti ostetud,? ütles Hannes Soosaar.

Nagu mullugi, saab publik lambaküpsetamisest kõneleva lavaloo kõrvale lambapraadi nautida. Seda küll eraldi tasu eest. ?Lambasööjate? viimane mängupäev on 27. juulil. Siis saab läbi Kalevipoja suveteatri kuues hooaeg. MTÜs Parim Valik peetakse aga tasapisi juba seitsmenda hooaja plaane.

?Tuleval aastal on plaanis teha midagi suurema trupiga ja suurema arvu professionaalsete näitlejatega,? ütles Hannes Soosaar.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus