Kääpal ja Voorel valiti kogukonnakogud

Mustvee vallas tunamullu vastuvõetud kogukonnakogu statuudi alusel tekivad vallas kogukonnakogud. Laupäeval valis oma kogukonnakogu Kääpa ja Voore rahvakoosolek. Kääpal osales rahvakoosolekul 41 inimest.


„Minu meelest oli rahvast päris palju, järelikult läheb see inimestele korda,“ ütles kogukonna eestvedaja Annika Oras. „Kääpal esitati kaheksa kandidaati ja kogukonnakogu valiti viieliikmeline,“ lisas ta. Kääpa kogukonnakokku valiti Rita Kivisaar, Elvira Osberg, Evelyn Sepp, Urve Sulger ja Annika Oras.
„Esimesel koosolekul tuleb valida kogukonnakogu esimees. Selle koosoleku kutsub aga kokku vallavolikogu,“ selgitas Oras.
„Kogukonnakogu esindab meie piirkonda vallas ja volikogus. Tal on õigus kaasa rääkida, ta pole küll otsustusõigusega, aga oma mõju on tal kindlasti,“ sõnas ta.
Voore rahvakoosolekul osales 52 inimest, kogukonnakogusse esitati 11 kandidaati, kellest üks loobus. Kogusse valiti Merle Kruus, Urve Soo, Ruth Ruusmäe, Alo Arumäe ja Reigo Arro.
Kogukonnakogude valimise juures olnud Mustvee valla arendusnõunik Aive Tamm ütles, et tal on väga hea meel, et kogukonnad tahavad vallas sõna sekka öelda.
„Loodan, et kogukonnakogudest saavad vallavalitsustele ja -volikogudele head partnerid valla arengut puudutavate otsuste vastuvõtmisel,“ lisas ta.

ANDRA KIRNA

blog comments powered by Disqus