Kääpal avatakse Kratiküla seikluspark

Sihtasutus Kalevipoja Koda avab tuleval nädalal Kääpal Kratiküla seikluspargi, kus on võimalused atraktsioonidel oma kehalisi ja ka vaimseid võimeid proovile panna ning rahvuseeopost paremini tundma õppida.

SA Kalevipoja Koda juhataja Hannes Soosaare sõnul kestavad Kratiküla seikluspargis praegu viimased ehitustööd, millega avapäevaks 15. maiks kenasti valmis jõutakse. “Kokku valmis tosin atraktsiooni, mis on võimalikult looduslähedase väljanägemisega ja ümbrusega hästi kokku sobitatud,” sõnas ta. 

Teine kirjanduslooline seikluspark

Seikluspargi väljaehitamise eestvedaja ja mitmetes paikades selle tööga tuntuks saanud Valdo Kangur ütles, et kui esimene kirjanduslooline seikluspark paikneb Järvamaal Tammsaare sünnikohas Vargamäel, siis teine rajatakse Kääpale.

“Juhendajad annavad nõu, kuidas ohutult ja turvaliselt seigelda, kusjuures mõnegi seikluse läbitegemine eeldab head koostööd turismigrupi liikmete vahel. Ühtlasi saab seikluspargi külastaja teada  atraktsioonide seostest eeposega ja teistegi rahvapärimustega. Seikluspargi vaimsuse tunnetamiseks on tarvis parasjagu fantaasiatki. Näiteks eeldab head kujutlusvõimet kiikumine, mida on nimetatud ka reisiks maailma otsa.”

“Kääpal asub Kalevipoja muuseum ja Kalevipoja varakamber ja mitmetest legendidest inspireeritud puidutaiesed olid turistide hulgas juba üsna populaarseks saanud. Nii mõtlesime, kuidas turistidele veelgi mitmekesisemat silmaringi arendamise ja meelalahutamise võimalust pakkuda. Sündis idee rajada seikluspark, mille väljaehitamiseks saadi raha Euroopa Liidu Leader-programmist ja vajaliku omaosaluse kattis Saare vald,” rääkis Hannes Soosaar.

“Tegelikult on praeguseks valminud seikluspargi esimene etapp ehk madal seiklusrada, mis paikneb mõne meetri kõrgusel. Tulevikus plaanitseme ehitada ka kuue-seitsme meetri kõrgusel paikneva kõrgseiklusraja,” lisas ta. 

Siil lõbustab rahvast

“15. mail peetaval SA Kalevipoja Koda uue hooaja avamisel saab teoks ka Kalevipoja laat, kuhu oodatakse müügile eestimaist kaupa. Spordivõistlustel proovivad võimeid Leaderi spetsialistide ja Saare vallavalitsuse meeskonnad. Päeva juhib Kalevipoeg. Kui Siil on tavaliselt nõu andnud, siis seekord on tema ülesandeks rahvast tempudega lõbustada,” kirjeldas SA Kalevipoja Koda huvi- ja projektijuht Urpo Reinthal hooaja avapäeva.

“Suvine turismiperiood algab  ka Kalevipoja Muuseumis, kus saab tutvuda mitmete uute eksponaatidega ja vaadata Võrumaa kunstniku Olev Russi rahvuseepose teemaliste puidumaalide näitust. “Külastajatel on võimalik annetada Võrumaale paigaldatava Eesti Ema monumendi toetuseks,” lisas muuseumi juhataja Viivi Lani.

iii

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus