Kääpal alustati midagi uut

Sel pühapäeval peeti esimest korda Mustvee valla ühist spordipäeva, kus peamiseks klassikaliseks võistluseks kujunes korvpall. Ilm oli heitlik, vaheldus karge päike ja teravapiisaline vihm, nii et tänavakorvpalli turniiri lõpulahing tuligi pidada üsnagi sajustes oludes.


Ürituse, mis sel aastal uute valla piiridega oli esmakordne, osalejate arv jäi prognoositust väiksemaks. Ürituse korraldajateks olid Mustvee valla Spordikeskus ja SA Kalevipoja Koda, kuid koja juhatuse liige Annika Oras kinnitas, et seekordse päeva õnnestumisse andsid panuse mitmed sponsorid ja toetajad.

„Vald on suureks paisunud,” leiab ka Mustvee spordikeskuse ja spordipäeva juht Tiit Tammaru. „Viis valda ühinesid, valla ühest otsast teise on pea 60 kilomeetrit, mis jätab oma jälje. Selliste ürituste kaudu proovimegi traditsiooni luua ja valda ühendada,” sõnas Tammaru.

Korvpalli heitluseks oli registreeritud Mustvee, Ruskavere ja Kääpa meeskonnad. Kõik meeskonnad mängisid omavahel, seejärel jätkasid kaks paremat esikohamängus. Alagrupiturniiri võitis Kääpa Ruskavere ja Mustvee ees. Finaalis õnnestus aga Ruskavere SKS meeskonnal võtta revanš (12:9) Kääpa meeskonnalt ja kuldmedalid said kaela  Ruskavere mängijad. Hõbemedalid kuulusid Kääpa ja pronksid Mustvee meeskonnale.

Mängud jätkusid rahvalikumas võtmes, milleks kujunesid Kebeli talupidajate Ruth Ruusmäe ja Tõnu Sepa korraldatud meeleolukad mängud, mis pole nende sõnul just padusport. Nii ralliti kärudega, lasti ragulkast munade pihta, visati ja püüti palle, mängiti trips-traps-trulli, visati saabast ja ankrualana tõmmati köit.

Mõlemal mängukorraldajal on olnud eelnevalt võimalus Voore külas toimunud küladepäeval oma mänge juba neljal aastal proovida. „Kebeli talus on kõik traditsiooniliselt ebatraditsiooniline,” kinnitas perenaine Ruth ja lisas, et ka noortekeskused on nende teenust juba mõned korrad kasutanud.

Tõnu Sepp leidis pisut vähese osavõtu kohta, et eks traditsioonide tekkimine võtabki aega. „Kõik ei pruugi hakata kohe esimesel korral toimima. Paljuski tuleb võtta inimestel käest kinni ja tuua nad kohale.”

Päeva sportliku osa lõpetasid kepikõnni sarja etapiga kepikõndijad. Ka mängude tarbeks tehtud omanäolise karika valmistas Kebeli talu peremees Tõnu Sepp. Karikas jääb aga rändkarikaks, mille hoidmise otsustab juba järgmiste mängude võitja. Mõte, et esmakordne spordipäev peetaks Kääpal Kalevipoja Kojas, tuli Mustvee spordikeskuselt ja Tiit Tammarult.

INDREK SARAPUU

blog comments powered by Disqus