Kääpa Ühistegevuse Selts ehitab külamaja

Kääpa Ühistegevuse Selts tahab ehitada vana meiereihoone ümber külamajaks, kus oleks ruumi nii seltsile kui ka käsitööhuvilistele ning kus saaks kohapeal toodetud kaupa müüa.

2003. aastal tehti Kääpa küla arengukava ja selgus, et elanikud vajaksid sauna. Sauna vajavad ka sotsiaalmajas avalikul hooldusel olevad vanainimesed. Ühistegevuse selts võikski hakata pakkuma saunateenust.

Kääpa meierei oli varem Palamuse Piimaühistu Kääpa piimapunkt. Meiereihoone ostis Kääpa Ühistegevuse Selts endale Taluliidu ja Maapanga rahadega 2000. aastal. Paar aastat osteti piima kokku ning müüdi Jõhvi Piimale. Nõuded karmistusid, talunikel ei olnud raha nende täitmiseks. Hoone  jäi tühjaks. Kääpa Ühistegevuse Seltsi juhatuse liige Rita Kivisaar rääkis, et Leader-meetme abiga tegid nad majale põhiprojekti.

“Hoone on kavandatud nii, et teisele korrusele tuleksid seltsiruumid ning ka käsitöötuba. Esimesel korrusel on saun, pesuruum ja ka inva-WC, keskele jääb avar kaminaruum, kus on võimalik läbi viia seminare, pidada sünnipäevi või muid koosviibimisi. Kõrval on ka väike kööginurk. Majas on ka katlamaja. Teisele poole jääb väike poenurgake, kus kohalikud inimesed saaksid müüa oma toodangut, näiteks köögivilja. eet. Samas saaks müüa ka käsitööesemeid, mida teise korruse töötoas valmistatakse,” rääkis Kivisaar. Tema sõnul sündis see mõte kohalike tegijate vajadustest lähtudes, sest inimestel on vaja kooskäimise kohta.

Hoone renoveerimine võib maksma minna kuni 5,5 miljonit krooni, seda tuleks taotleda erinevatest programmidest ja projektidest. Rita Kivisaar usub, et järjekindlus viib sihile ja ükskord saavad nad maja valmis nagunii.

Selts on arendanud ühistegevust,  aastal 2004 valmis raamatukogus tegutsev avalik internetipunkt, 2005 tehti korda Kääpa puhkeala. Pidevalt on tehtud koostööd kohaliku omavalitsusega, vald on projekte toetanud. Volikogu ja vallavalitsus suhtub ettevõtmistesse positiivselt. Selts on teinud ka kohalikest inimestest 44 minuti pikkuse filmi.

i

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus