Kääpa OTT pidas sünnipäeva

Nädalavahetusel sai kaks aastat täis päevast, kui alustas tegevust Kääpa OTT (otse tootjalt tarbijale), iganädalane miniturg, kus väiketootjad pakuvad oma kaupa. Sel puhul tehti väiketuruga ringreis Mustvee vallas ja kuulati Kaurna Cronini kontserti Kääpa rahvamajas.


„Meil on hästi läinud, ei ole jäänud ühtegi nädalat vahele,“ ütles Kääpa OTT-i ellukutsuja ja hing Annika Oras. „Need on olnud väga vahva kaks aastat. Meid kutsutakse laatadele ja pidudele. Loodan, et tootjad on saanud oma tootmist suurendada ja tootevalikut laiendada, et oleme olnud mõnus stardipakk. Mulle on see andnud kuuenda lapse ‒ meie kauaoodatud poeg,“ muigas Annika. „Tohutu väljakutse, toiduteema oli minu jaoks uus. Eesmärk, et ise saaks kohalikku toitu süüa on ka kahesajaga täidetud. Oleme kõige väiksemas kohas tegutsev OTT.“

„Päris hästi on läinud,“ arvas ka Ole Hütt Olemari talust. „Tulime kokku, et müüa oma tooteid ja näha, mida teised teevad. Kuidas see väiketootja ikka muidu välja paistab, kui ühise turundusega. Majanduslikult iganädalane kohtumine suurt tulu ei too, saad ots otsaga kokku ja natuke peale ‒ asi seegi. Kohalik kunde on olemas. Talvel oli vaiksem, aga nüüd, kevade poole läheb jälle paremaks,“ rääkis Hütt.

 ANDRA KIRNA

blog comments powered by Disqus