Kääpa külas kasvas hiidkõrvits

Saare vallas Kääpal elava Linda Mäeranna aias kasvas üks kõrvits tänavuse sooja suvega eriti suureks: see kaalub 32 kg ja “vööümbermõõt“ on 151 cm.

“Eks ta oleks ehk suuremakski kasvanud, kui oleksin julenud selle kauemaks välja jätta. Aga ilmateates ähvardati öökülmaga ning lasksin kõrvitsa aegsasti tuppa tuua. Minust endast poleks olnud ju selle päästjat: liigun vaid kahe kepi najal,“ ütles 77-aastane aiapidaja, kinnitades, et tema pole vaatamata oma pikale kõrvitsakasvatuspraktikale nii kopsakat “kuldmuna“ oma aiast veel leidnud. Iseäralik oli suure vilja andnud taime juures seegi, et ühe kõrvitsa see ainult otsa kasvataski, kuigi kasve oli mitu.

“Tavaliselt on ikka teiste kasvude otsas ka midagi, aga see taim oli otsustanud kogu oma jõu ühe kõrvitsa sisse panna,“ ütles Linda Mäerand.

Et kastmine talle endale üle jõu käib, kutsus ta seda tööd tegema appi lähedal elavad pojapojad. Kastmata poleks tänavuse kuuma  ja kuiva suvega nii suurt kõrvitsat saanud.

Küsimusele, kas tal hiidkõrvitsat sel laupäeval toimuva Suure Paunvere Väljanäituse nunnukonkursile pole plaanis viia, vastas Linda Mäerand, et ta pole kursis, missuguses “kaalukategoorias“ kõrvitsad seal tavaliselt võistlevad. Ning kui viia, siis peavad seda tegema nooremad pereliikmed, sest perenaisest endast viijat pole.

“Kui see kõrvits ükskord lahti lõigata, siis tuleb see kindlasti mitme pere vahel ära jagada, sest üksi ei jõua seda keegi salatiks teha,“ ütles Linda Mäerand.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus