Ka Ukraina vajab toetust ja abi

Pärast 8. augustit on enamik Euroopa riike üksmeelselt Gruusiale appi tõtanud. Sellest võib ka aru saada, sest Gruusia langes otsese rünnaku ohvriks.

Ukraina jäi pärast Gruusia sündmusi tagaplaanile ja tähelepanuta. Kui varem on Eesti ettevõtjad hoogsalt Ukrainas tegutsenud, siis majanduslanguse ajal on tagasi tõmbutud. Ühelt poolt on koduski probleeme piisavalt ja teisalt ei rõõmusta kedagi sisepoliitiliselt ebastabiilne olukord selles riigis.

Seda meeldivam on, et Eesti räägib häälekalt mitte ainult Gruusia toetamisest, vaid on otsustanud ka Ukrainat toetada.

12. ja 13. novembril Tallinnas toimuval NATO ja Ukraina kaitseministrite kõrgetasemelistel konsultatsioonidel arutatakse peamiste teemadena euro-atlandi regiooni päevakajalisi julgeolekuküsimusi ning Ukraina julgeolekusektori transformatsiooniprotsessi arenguid. NATO ja Ukraina kaitseministrite ning kõrgemate ametnike kohtumise peakorraldaja on Rahvusvaheline Kaitseuuringute Keskus koostöös Eesti kaitseministeeriumi ja NATO-ga.  Kohtumise tähtsust näitab fakt, et selle avab Eesti Vabariigi president Toomas Hendrik Ilves.

NATO liikmelisus on Ukrainale mitte ainult tähtis julgeolekuküsimus, see tähendab ka demokraatia ja demokraatlike väärtuste kindlustamist.

6. november 2008

blog comments powered by Disqus