Ka tänavu saab ise metsast kuuse tuua

Need, kes soovivad endale metsast kaunist jõulupuud, on oodatud juhendatud kuuseretkele riigimetsa. Jõgevamaal ootab kuuseotsijaid Koseveski looduskeskus.

Eraisikud saavad jõulupuud otsima minna 18.-23. detsembrini.

RMK Tartu-Jõgeva puhkeala juhataja Malle Orase sõnul minnakse retkele kaks korda päevas — kell 10 ja 13.

Retkele minnakse Koseveski looduskeskuse Saare teabepunktist Kääpa külas. Koseveski looduskeskuse juhataja Elle Mäerand ütles, et enne tuleb soovijatel internetis RMK kodulehel registreeruda ja valida endale meelepärane looduskeskus. Samuti tuleb internetipangas kuuse eest eelnevalt tasuda, kuid saab maksta ka sularahas ja kohapeal.

iii

Kuni meetristel, 2 ja 3 meetri kõrgustel puudel on eri hind ning ühe kuuse eest tuleb maksta 50 – 200 krooni.
iii

„Üle kümne kuuse me ühele ostajele ei müü,” täpsustas Mäerand.

RMK ei paku looduskeskuste juures raiutud kuuski, seega peab retkele minejal  saag kaasas olema. Samuti peab transport kuusesoovijal endal olema.

„Koseveski looduskeskuse Saare teabepunktis Kääpa külas

juuakse kõigepealt üheskoos teed ja süüakse piparkooke ning räägitakse kuusest. Seejärel minnakse koos juhendajaga metsa, kus igaüks saab oma jõulupuu välja valida,” rääkis Mäerand.


Jõulupuudeks valitakse need kuused, mis kasvavad kraavipervedel, metsasihtidel ja elektriliinide all, sest neil pole lootust suureks saada.

Jõulupuu saab metsast tuua ka omal käel. Seda võimalust soovitaks Elle Mäerand vaid neile, kes on veendunud, et valitud koht riigimetsas on selleks sobiv.

Korraldajad rõhutasid, et retkelised peaksid riietuma ilmale vastavalt ning varuma aega. Kuuseretk koos tutvustava programmi ja metsakülastusega kestab umbes kaks tundi. Kuuseretki korraldab Riigimetsa Majandamise Keskus (RMK)16 kohas üle Eesti.

iii

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus