Ka Sadalas süüdati advendiküünal

Pühapäeval süütasid Sadala rahvamajas esimesele advendipühale pühendatud valge küünla EELK Laiuse Püha Jüri koguduse õpetaja Margit Nirgi, Jõgeva vallavolikogu esimees Raivo Meitus ja Sadala külade seltsi juhatuse esinaine Pille Tutt.


Mitmekülgse kavaga esines Viljandi meeskoori Sakala topeltkvartett Hellad kellad Liisi Toomsalu juhendamisel. Eesti Meestelaulu Seltsi korraldatud V üle-eestilisel poiste- ja meesansamblite võistulaulmisel esikohta jaganud ansambel esitas mitmekülgset repertuaari, milles oli pidulikkust, tundelisust ja huumorit. Südantliigutavaid jõululaule laulis traditsiooniliselt esimesel advendil esinenud segakoor Sõbrahing dirigendi ja muusikaõpetaja, Jõgevamaa sädeinimese 2019 nominendi Mare Talve  juhatamisel.

Eelmise aasta advendialguse tähistamisel Sadalas otsustati, et tuleval aastal kutsutakse samale sündmusele EELK Laiuse koguduse õpetaja, sest kirikulooliselt kuulub Sadala piirkond Laiuse kihelkonda. Nii oligi sel korral külaliseks Lääne-Virumaalt taas Laiuse Püha Jüri kogudust teenima tulnud õpetaja Margit Nirgi. Pöördumises koosolijate poole käsitles ta erinevaid jumala, usu ja inimlikkusega seotud teemasid.

Margit Nirgi süütas koos Jõgeva vallavolikogu esimehe Raivo Meitusega ja Sadala Külade Seltsi juhatuse esinaise Pille Tutiga rahvamaja saali kaunistaval jõulukuusel valge küünla kui esimese advendi sümboli.

Laterna, kust küünlatule süütamiseks tuld võeti ja millega toodi advendituli Laiuse kirikust, oli Jõgevamaa rahvakultuurispetsialist Pille Tutt saanud kingituseks, kui suvel toimunud juubelilaulupeo ja tantsupeo „Minu arm” Jõgevamaa kuraator.

„Nimetaksin Sadala rahvamaja rahvakoduks. Tundsin siin tõelist pühendumist, tugevat vaimsust ja sõbralikkust. Hea oli kaasa elada heatasemeliste kultuurikollektiivide esinemisele. Töö, mis siin tehakse, paneb imetlema ja väärib väga suurt tunnustust,” ütles kirikuõpetaja Margit Nirgi.

 

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus