Ka Põltsamaa lapsed on väärt kaasaegset mänguväljakut

Alustada tuli kinnistute omanike käest luba küsimisega, et kas nad on nõus kui majade taha tuleb laste mänguväljak. Ringtee 8 ja 9 elanikud olid sellega nõus ja projektide kirjutamine võis alata. Samuti oli tarvis kooskõlastusi firmadelt, kelle juhtmed, torud ja kaablid piirkonnas paiknevad ning välja selgitada nende asukoht. 2002.aasta sügisel õnnestus mänguväljaku rajamiseks saada 20 000 krooni (15 000 Hasartmängumaksu Nõukogu ja 5 000 Põltsamaa Linnavalitsus). Selle raha eest aga mänguväljakut ei ehita ja nii jäigi see lisa ootama (vaja oli veel 50 000 krooni).

2003.aastal jätkus raha taotlemine, kuid positiivset vastust ei saadud ? soovijaid palju, raha aga vähe. 2002.aastal saadud toetussummadele tuli lisa käeoleva aasta kevadel. EV Kultuuriministeerium eraldas Põltsamaa Linnavalitsusele sihtotstarbelise summa 50 000 krooni mänguväljaku rajamiseks, mis suunati juba alustatud projekti elluviimiseks. Oma panuse andis ka Põltsamaa Lions-klubi. Mitu aastat kestnud rahade taotlemine ja dokumentide täitmine kandis vilja ? 2.juulil sai MTÜ Harike esindaja Margus Ääremaa mänguväljaku paigaldanud firma esindaja kätt suruda.

Põltsamaa on armas väike roheline linn, kus lastega perel on hea elada. Nüüd on see veelgi lapsesõbralikum, kuna Ringtee tänava majade juures valmis kaasaegne mänguväljak. Mänguväljak sisaldab kahte mänguvahendit ronimisvõimaluste ja liumäega, üks väiksematele lastele ja teine suurematele lastele. Mängimise muudab turvaliseks liivapadi. Plaanis on paigaldada veel ketikiik, kaalukiigud ja istumispingid. Ikka selleks, et lastel oleks midagi põnevat teha.

Rajatised leiavad laste poolt väga aktiivset kasutamist ning seega tõestavad igati oma vajalikkust. Loodan , et mänguvahendid pakuvad lastele rõõmu veel pikaks ajaks ja leiduks ikka inimesi, kes lahkelt abi pakuvad ja laste tegemistest hoolivad.

Annika Kallasmaa
projektijuht

blog comments powered by Disqus