Ka parempoolsed vahetavad kohti

Poliitikamaastik on alati põnev. Miskipärast kiputakse unustama, et vilgas tegevus ja muutumised toimuvad reaalajas ehk teisisõnu kogu aeg ja pole imekspandav sugugi, kui täna tehtud sammud on määrava tähtsusega mõne aasta pärast.


Ajakirjanduse kohus ja ülesanne  on muutustel silma peal hoida ja tänases lehes kirjutame, miks teenekas poliitik Raivo Põldaru vahetas erakonda. Ta lahkub EKRE-st, mis on suures poliitikas peaaegu uus tulija. Peaaegu seetõttu, et suure osa tema liikmetest on kõik endised rahvaliitlased. Osa rahvaliitlasi ühines omal ajal sotsiaaldemokraatidega, osa jäi oma asja edasi ajama, kuni Helmete perekonnal ja nende kaaslastel tekkis mõte formeerida erakond ringi ja käänata see veelgi rohkem paremasse äärde.

Eesti riigi algusaegadel öeldi, et riik on tugevalt paremale kaldu. Tollased mõõdukad ehk tänased sotsid ei läinud vasakpoolsetena õieti arvesse, sest oldi ju ka pikalt Isamaa ja reformaritega koos valitsemas. Parempoolsus oli valdav. Tänaseks on konservatiivseks ja parempoolseks jäänud kaks erakonda ja rebimine käib pigem keskosa, liberaalse maailmavaate esindamise peale.

Me ei imesta, kui Keskerakond ja sotsid ja ka reformikad kohti vahetavad. Parempoolsed teevad seda harva. Nüüd siis see juhtus ja meie oma Raivo Põldaru tuli üle teise parempoolsesse erakonda. Mis see kõik kaasa toob, ei tea, kuid tähelepanelik tasub olla. Jõgeva valla juhtimisel on igatahes olukord opositsioonis muutunud.

blog comments powered by Disqus