Ka Jõgevamaal tehakse tipptasemel autosporti

Üks parimaid võistlusi oli meie tublidele sportlastele 10.-11 juulini Pärnus Sauga ringrajal toimunud Baltic Sea Cup II etapp autode ringrajasõidus. Erinevaid võistlusklasse oli rajal üheksa – noored,Super Light 2000, Honda Civic Type R, Touring 1600,Gislaved Golf 1600,N1400, Touring 2000,Free Class ja Formula Baltic.Mitmed klassid sõitsid tegelikult ühes sõidus kuid arvestus käis eraldi. Baltic Sea Cup sarjas on plaanis neli etappi. Järgmised võistlused toimuvad Soomes ja Venemaal.

Yellow Racingu meeskond osales sellel etapil kolme sõitjaga:noorteklassis Mikk Maaten, Gislaved Golf 1600 Priit Pööbel ja Formula Baltic Toomas Kallasmaa.

Noorteklassi vaieldamatu liider oligi Mikk Maaten.Gislaved Golf 1600 klassi sõitudes saatis ebaedu Priit Pööbelit, kes vaevles tehniliste viperuste küüsis ja teises võistlussõidus kokkupõrge kaasvõistlejaga röövis lootused pjedestaalikohale.

Palju lootusi oli pandud Formula Balticule, kus Toomas Kallasmaa näitas kvalifikatsioonis kiireid aegu.Kohal oli Baltimaade paremik ja külalised Soomest.

Esimene võistlussõit algas täieliku ebaõnnega, kuna mootor suri stardis välja ja rajale pääses Toomas viimasena.Hiljem selgus ka põhjus-vigane detail sissepritse elektroonikas.

Sõit kujunes tormiliseks- varsti pärast starti katkestas esikohalt Urmas Uusneem, Toomas Kallasmaa tegi fantastilise sõidu ja fini?eeris Erko Vallbaumi järel teisena. Seda sõitu meenutati veel mitmeid kordi hiljemgi.

Teine võistlussõit kujunes samuti pingeliseks kuna Toomase vormeli pidurid hakkasid streikima ja sõita oli äärmiselt keeruline. Vaatamata sellele suutis Toomas fini?eerida neljandana, mis tagas talle kokkuvõttes teise koha.

Arvestades tehnilisi viperusi ja seda, et Toomas Kallasmaa viimased tõsised stardid jäävad kümmne aasta taha siis on tulemus igati hea.Toomas Kallasmaa on nimelt paljukordne Eesti ja mitmekordne NSVL-u meister kardisõidus, samuti Eesti meister vormelisõidus. Mehhaanikutena olid abiks Albert Särg,Urmas Kilu ja siinkirjutaja. Albert Särg on tuntud tugeva elektroonika ja sissepritsete spetsialistina, kelle igapäevatööks ongi autoelekter ja diagnostika. Urmas Kilu on suurte kogemustega võidusõitja, kes on tulnud samuti Eesti meistriks.

Yellow Racing Team on loodud käesoleva aasta esimeses pooles, eesmärgiga välja arendada tugev võidusõidumeeskond kes tegeleb ka võidusõiduautode ettevalmistamisega. Kuna võidusõit nõuab suuri rahasid, siis tuleb ka mõelda, kuidas seda teenida. Ainuüksi üks komplekt kumme vormelile maksab kümme kuni üksteist tuhat krooni ja neid kulub ühel võistlusel kaks.Tiimi pagasiks on suured kogemused kuna kõik asutajaliikmed on endised ja praegused võidusõitjad: Toomas Kallasmaa, siinkirjutaja ja Jaak Maaten.

Alustasin kardispordiga, tegelesin rallikrossi ja jäärajasõitudega. Jaak Maaten on kolmekordne Eesti meister ja ühekordne Balti meister Golfi klassi ringrajasõidus. Toomas Kallasmaa mootoritega on alates 1998-ndast aastast võidetud kõik Golfi klassi tiitlid.

Peale ringraja tegeleb Yellow Racing Team veel rallikrossiga.Seda poolt hoiavad üleval noored: Sten Oja, Sten Karuks ja Jarmo Võsa.Sel aastal on põhirõhk pandud kogemuste omandamisele, kuigi on tulnud ka esimesed tulemused – Sten Karuks oli Vasalemma etapil kolmas.Samuti on kiiret sõitu näidanud Sten Oja, kelle tulemused on jäänud kahjuks tehniliste viperuste taha.Jarmo Võsa keskendub põhiliselt rallisprindivõistlustele.

HILLAR KALAM

blog comments powered by Disqus