Ka jalgpalliväljakutele saabus kevad tühjuse ja vaikusega

Eestis kehtestatud eriolukord peatas esmakordselt ajaloos kogu riigi territooriumil igasuguse sportliku tegevuse. Eesti jalgpalliliit on kuni 1. maini peatanud kõik võistlusmängud ja treeningud. Kevadiselt kutsuvatel palliväljakutel haigutab tühjus.


Uus hooaeg pidi Eesti liigades startima märtsikuu algul. Kui Premium-liiga suutis meistrivõistlustega alustada, siis madalamad liigad jäidki ootelehele. II liigas pidid mängud algama möödunud nädalavahetusel, kuid 12. märtsil vabariigi valitsuse kehtestatud eriolukord tõmbas neile kavatsustele kriipsu peale.
„Mis ja millal edasi saab, ei tea veel keegi. Seis on segane,“ ütles SK Jõgeva Noorus-96 eestvedaja Igor Orlov. „See ei puuduta mitte ainult jalgpalli, kogu elu on peapeale pööratud.“
Nagu ütles Eesti jalgpalli liidu avalike ja koostöösuhete osakonna juhataja Mihkel Uiboleht, on Valgevene ainus riik Euroopas, kus jalgpalliliiga jätkub ja mängitakse publiku ees.

Igaüks treenib omaette

II liiga turniiri põhja/ida piirkonnas mängib sel hooajal 14 meeskonda. Teiste seas, nagu ka möödunud aastal, kaks Jõgevamaa meeskonda: SK Noorus-96 ja FC Jõgeva Wolves.
Vähe sellest, et turniiri algusaeg on teadmatusse kaugusesse lükatud, ära on keelatud ka kõik ühistreeningud. Nii valitsebki jalgpalliväljakutel enneolematu tühjus.
Nagu ütles treener Igor Orlov, toimub praegune ettevalmistus hooajaks individuaalselt.
„Eks see ole igaühe südametunnistusel, kui palju ennast füüsiliselt vormis hoitakse. Klubi vanemate mängijate kohta mul täpsemat ülevaadet pole, kuid väiksemad treeningrühmad on tublid.“
Orlov tõi näiteid sellest, kuidas väikesed jalgpallipoisid talle kodustest treeningutest ja harjutustest videoid ning pilte saadavad. „Neil jätkub õhinat ka praegustes keerulistes oludes.“
Mis jalgpallihooajast suures plaanis edasi saab, ei oska Orlov veel öelda. Jalgpalliliidu üldkogu pidi toimuma 31. märtsil, kuid nüüd on see edasi lükatud.

Valmis eri stsenaariumid

Nagu ütles Mihkel Uiboleht Eesti jalgpalli liidust, pole veel selge, millal üldkogu kokku tuleb. „Tegemist on rahvarohke üritusega, kus on koos 125–130 inimest. Eriolukorra tingimustes me sellist sündmust korraldada ei saa. Teadmatus on arusaadavatel põhjustel praegu hästi suur.“
Uiboleht oli samuti seda meelt, et kui karantiin ükskord lõpeb, siis kohe liigaturniiridega alustada ei saa. „Meeskonnad vajavad uuesti alustamiseks aega ühistreeninguteks ja kontrollmängudeks. Liigade kaupa on see erinev. Sest kui Premium-liigas on vaja paarinädalast ettevalmistusaega, siis madalamates liigades piisab ehk lühemast ajast. Päevapealt ei saa turniiridega kindlasti alustada.“
Uibolehe sõnul on jalgpalliliit töötanud välja kolm stsenaariumit, millal saab hooajaga alustada: mai algus, mai keskpaik või juuni algus. Pikemalt ette pole praegu mõtet prognoosida. Kõik sõltub olukorrast riigist.
„Seda enam, et meie jalgpallikalender sõltub rahvusvahelisest kalendrist. Kindel on see, et uuesti alustades peab eri liigade formaadi üle vaatama. Kindlasti ei suuda me kõiki turniire läbi mängida algselt planeeritud mahus. Aga seda saame otsustada alles siis, kui eriolukord on lõppenud. Eesmärk on ikkagi see, et kõik tiitlid ja karikad leiaksid ka tänavu omaniku,“ sõnas Uiboleht.

TIIT LÄÄNE

blog comments powered by Disqus