Juulis käis Äksi Jääaja keskuses üle 13 000 piletiga külastaja

10. juulil avatud Äksi Jääaja keskuses käis kolme nädala jooksul üle 13 000 piletiga külastaja. Kui lisada veel avamispäeval keskust tasuta külastanud üle tuhande inimese, tuleb kokku rohkem kui 14 000 külastajat.

Need numbrid jäävad ainult veidi rohkem kui kümne tuhande külastaja võrra alla Lennusadamas hiljuti avatud Meremuuseumile, kus käis esimese kuuga ligi 26 000 inimest. Meremuuseum aga asub teatavasti pealinnas, Jääaja keskus Saadjärve ääres.

Jääaja keskus on praegu avatud seitse päeva nädalas kella 11-18. Kas sügisel võidakse avamisaegu muuta, seda keskuse administraator Ulvi Selgis veel öelda ei osanud.

Küll aga soovitas Selgis võimaluse korral perekülastuseks valida aja nädala sees, kus saab rahulikumalt ringi vaadata. Kõige vähem külastajaid on majas praegu esmaspäeviti.

Seoses külastajate tungiva nõudmisega on 1. augustist poole hinnaga sooduspiletit võimalik osta ka tudengitel.

Veel on huvilistel võimalik kuni augusti lõpuni teha Saadjärvel parvesõite. Graafiku järgi väljuvad parved järvele neli korda päevas. Suurematel rühmadel on kokkuleppel võimalik tellida endale eraldi lisareis. Septembris parvesõidud ilmselt lõpevad. Nii et kes veel soovib tulla Saadjärvele lõbusõitu tegema, tasuks see reis augustis kindlasti ära teha.

i

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus