Juulamõisa kohvik tähistab esimest sünnipäeva

Aasta eest avas Juula küla serval Lähte-Elistvere tee ääres uksed Juulamõisa kohapärimuskohvik. Maja ehitas OÜ Juulamõis ja toitlustust pakub seal OÜ Maitsemõis.

„Talv on kenasti üleelatud ja võimegi esimest sünnipäeva pidada,“ ütles Juulamõisa üks eestvedajaid Eneli Kaasik, kes koos abikaasa Kalvoga söögikohta peab. OÜsse Maitsemõis kuuluvad peale nende pere veel kokk Anu Sapelkov ja klienditeenindaja Marika Hütt. Väikelapse kõrvalt käib personalile appi ka Karin Alev.

Esimene aasta oli Eneli kinnitusel üleootuste edukas. „Tulid ilusad ilmad ja kohvik läks rõõmsalt käima. Info, et siin, üsna kõrvalises kohas süüa saab, liikus üsna palju suust suhu, aga kes meid juhuslikult leidis, oli siiralt üllatunud. Meilt küsitakse praeguseni pea iga nädal vähemalt korra, et kas teil siin ikka keegi käib ka,“ tunnistas Eneli naerdes. „Räägime siis, et möödasõitjad tulevad enamasti puhtalt uudishimust vaatama, kes see hull keset põldu kohviku on teinud. Kui neile meeldib, räägivad leiust oma sõpradele ka, ja nii käiaksegi. Eks mõne aja pärast tullakse taas uudishimust kaema, kas need hullud ikka kohvikut peavad.“

Esimese aasta jooksul oli Eneli sõnul külastajaid 15 000. Talv oli sööjate poolest vaiksem, nagu oligi oodata, aga see aeg sisustati töötubade ja mitut masti kultuurisündmustega.

„Nüüd, kui kevad käes, on nädalavahetustel lauad juba üsna hõivatud. Peatselt toome ka terrassilauad taas välja ja soojem hooaeg saab alata. Kõige tihedamad ongi laupäevad ja pühapäevad, seda enam, et kuni maini on meil pea kõik laupäevaõhtud sünnipäevadeks broneeritud. Kinnitame külastajatele alati, et tulge kindlasti jälle, eriti ootame teid vihmastel esmaspäevadel. Need on seni olnud paberitöö ja suurema koristamise päralt,“ rääkis kohviku perenaine.

Kohvikus pannakse rõhku kohalikule ja tervislikumale toidule. Palju on menüüs aedvilja, kanaliha ja kala, aga eht-eestlaslikult eelistavad paljud kliendid Kalevipoja praadi ehk  ahjuliha kartuli, kastme ja hapukapsaga. Hästi maitseb ka vana hea mulgi puder.

„Rõõmu teeb, kui sööjad rahul on. Saame iga päev kinnitust, et ajame õiget asja,“ tunnistas Eneli Kaasik, kes kutsub kõiki laupäeval, 6. aprillil Juulamõisa kohviku sünnipäevale.

„Terve päeva jooksul pakume sünnipäevakooki ja menüüs on meie parimad palad. Roa kõrvale saab ka muusikamenüüst sobiva laululoo valida. Uksed avame, nagu ikka, kell 11. Päeva aitavad sisustada Reine Koppel, kes mängib  kitarri ja laulab, Maria Mällas, kes mängib kannelt, ja Jaana Koppel, kes loeb luulet. Poole kahest saati toimuvad lühikontserdid, kuhu mahub ka pooltund lastele, kus pajatatakse põnevaid lugusid ja lauldakse lastelaule. Kõik on teretulnud,“ kinnitas Eneli.

KAIE NÕLVAK

blog comments powered by Disqus