Juulal tehakse homme telesaadet

Reedel, 13. juulil viibib  ETV saate “Ilus maa” võttegrupp Tabivere vallas Juula külaplatsil. Kell 18 algaval saatesalvestusel tutvustavad Juula külaseltsi liikmed ennast ja oma külamaja, mille ehitamiseks PRIAlt toetust saadi.

“Teeme reedel läbi oma karikavõistluste sarja: Siili veeretamise, Kalevipoja laudadejooksu ja Juula Juurika heitmise,” rääkis külavanem Eneli Kaasik. Juula rahva Siil pole aga loomulikult podisev okaskera, vaid toekas puumuna, mis kruvide ja naeltega okkaliseks disainitud, ning seda tuleb veeretada võimalikult kaugele ja võimalikult kindlas suunas. Laudadejooks kujutab endast tõepoolest laudadega jooksu, missugune on aga Juula Juurikas, saavad teada need, kes karikavõistlust homme uudistama lähevad.

“Oleme otsustanud sisse viia oma küla raha ehk jullari ning selle vormi ja kujunduse leidmiseks kuulutasime kevadel välja konkursi. Nüüd, reedel otsustame ära, kes konkursi võitis ja milline meie jullar välja nägema hakkab,” lisas Eneli.

Kes arvutis Juula küla kodulehte uurib, saab muu hulgas teada, et jullar on vaba tahte raha, mis kehtib üksnes Jõgevamaal Juula külas, see on valuuta, mis kunagi ei devalveeru. Juula jullar hoogustab ühiskonnas tavamajanduse kõrval tänumajandust. Jullaritega saab maksta seltsi liikmemaksu, tasuda väljasõitude eest, kasutada külaseltsi teenuseid ja rentida külamaja ja –platsi.

“Katame laua, kuhu on oodatud toidud ja joogid Juula Juurikast ehk porgandist ja jõhvikast kui meie vapimarjast.

Porgandi- ja jõhvikamaitset võib omavahel ka kombineerida ning parimad kokandussaavutused valime välja oma küla firmaroogadeks. Teretulnud on hoidised, küpsetised, kuivatised, salatid jne,” rääkis külavanem toidukonkursist. Publiku ja telekaamera ees  viiakse läbi ka uute külaseltsi liikmete ristimistseremoonia.

Eneli rõhutas, et kõik külaelanikud ja nende sõbrad on saatesalvestusele   väga oodatud, sest mida rohkem on rahvast, seda ladusamalt ja toekamalt seltsi tutvustus välja kukub.

Sel aastal tutvustab Maamajanduse Infokeskus koostöös Eesti Rahvusringhäälinguga Eesti maaelu arengukava 2007-2013 raames toetust saanud projekte. Kokku salvestatakse 30 videolugu ja need on  eetris saatesarjas “Ilus maa” selle aasta septembrist detsembrini kaks korda nädalas.

KAIE NÕLVAK

blog comments powered by Disqus