Juulal sünnivad ja jagunevad mõnusad mõtted

Kohaliku Omaalgatuse Programmi komisjon kiitis heaks Juula külaseltsi projekti “Mõnusad mõtted Tabivere valla küladesse”. Tänu sellele saabki laupäeval, 4. augustil Juula külaplatsil teoks Mõnusate Mõtete Mess, kus osaleb arvukalt tegusaid kodanikeühendusi üle kogu Eesti. Osalemine on kõigile tasuta.

Ennast näitama ja teisi vaatama

“Kas teil on häid ideid? Kui ei ole, siis peate kindlasti tulema, et neid juurde saada! Kui on, siis peate jälle tulema selleks, et neid teistelegi  jagada!  Ja kui te ei oska ega taha sellele küsimusele vastata, siis on kohaletulek lausa kohustuslik, et elule värvi anda ning  oma probleemidele koos lahendused leida!” võib messi kohta muu hulgas lugeda Juula külaseltsi kodulehelt.

Mess algab laupäeval kell 12.00 ja kestab kella 18-ni. Seejärel algab samas simman. Bokse võib juba  kella kaheksast hommikul sisustama hakata ja nende kokkupanemiseni on aega kella kaheksani õhtul. Boksides reklaamivad kodanikeühendused oma teenuseid,  tutvustavad oma ettevõtmisi, müüvad võimalusel ka omakandi ettevõtjate toodangut.  Hingega asjade oksjoni tarbeks on igal seltsil palutud kaasa võtta üks hingega asi, mis peab olema  ise tehtud, loodud, keedetud jne. Oksjoni tulu läheb Tabivere hooldekodu vanuritele järgmise aasta kevadpikniku korraldamiseks.

Köitvate pealkirjadega teematoad

Teematoad, mis alustavad tööd igal täistunnil, kannavad  intrigeerivaid pealkirju ja kogu ettevõtmise kondikava sõnastus külaseltsi kodulehel vihjab sellele, et messi eestvõtjad elu ja sellega kaasnevaid nähtusi just surmtõsiselt ei võta.

“Penskarite teemajas” on luubi all aktiivne ja väärikas vananemine, “Keskea rõõmude” telgis on teemaks kodanikeühenduste roll pere argielu mitmekesistamisel ja toimetuleku parandamisel.  

“Selle telgi kõrval on ka “Käegalöömise kohake”, kus on võimalik poksikinnaste abil oma mahasurutud tundeid välja elada. Ei puudu ka esmaabitelk, kus saab vajadusel abi nii oma tervisehädade puhul kui õpetust teiste aitamiseks,” lisas  Juula külavanem Eneli Kaasik.

“Külanoore kükitamise kohakeses” arutletakse, kas noorus on hukas nagu alati, ning “Maailmalõpu teematoas” otsitakse ellujäämisvõimalusi tänases Eestis.

Külavanema sõnul oli nädalapäevad enne messi osalejaid-vabaühendusi kirjas paarikümne ringis.

“Nende hulgas on  klubisid, külaseltse, kultuuriseltse,  aga ka üksikuid külavanemaid ja seltsijuhte, kes tulevad  lihtsalt uudistama ja päeva nautima.

MTÜ Olemiseilu tuleb näiteks kohale unenägude seletamise toaga ja  Uhti  Avatud Ateljee nahatöötoaga. Tulla on lubanud Nõmme Vanameeste Klubi, Lahemaa Ökoturism jne. Tutvustatakse kesväkrõpsu, põlevkivišokolaadi, jagatakse harmoonilise elu õpetusi ja kuuleb-näeb veel palju-palju huvitavat ja enneolematut,” lubas Eneli.

Meelelahutust suurtele ja väikestele

Meelelahutust pakuvad tantsutrupp AMICI ja Simmaniduo Kannel. Viimatinimetatu võtab enda peale ka messi juhtimise ja korraldab õhtul kõigile kokkutulnutele simmani.

Mõeldud on lastelegi.  Nemad saavad külastada Vudila ja Jääajakeskuse boksi, proovida molbertile maalida ning lasta endale hennamaalinguid teha. “Lähematest naabritest on lubanud end seega tutvustama tulla Vudila Mängumaa ja Jääajakeskus, mis hiljaaegu Äksis avati.  Meie valla vabaühendustest on end kirja pannud  Maarja-Magdaleena Maarahva Selts, MTÜ Meie Tigu Raigastverest, Kõrenduse Seltskond,  MTÜ M.A.R.S.S. ja  Vikipesa. Viimaste kaasabil saavadki teematoad peetud  ning koostatud augustikuu jooksul Mõnusate Mõtete Memorandum, milles sisalduvad head mõtted. Lahenduse tahame pärast maakonnalehe kaudu kõigile teatavaks teha,” rääkis külavanem.

Üritust toetab Kohaliku Omaaalgatuse Programmi kõrval ka Tabivere vald.

Mõttemessi kohta saab täpsemat infot Juula külaseltsi kodulehelt aadressil www.juula.ee, kui klõpsata lingile “Meie projektide maailm” ja seejärel avada pealkiri “Käigus olevad projektid”.

KAIE NÕLVAK

blog comments powered by Disqus