Juulal peeti lõikuspidu ja tehti projektist kokkuvõtteid

Tibusid loetakse teatavasti sügisel ja sel aastaajal on kombeks teha muidki kokkuvõtteid. Ka saak  on praeguseks  salves ja aeg lõikuspidu pidada. Juula külas tegeldi möödunud laupäeval nii ühe kui teisega ja lisaks said kõik selle kandi õunamahlasõbrad oma keldritesse talvevarusid juurde.

Juula külaseltsi eestvõttel viidi hiljuti läbi Leader-projekt  Aktiivne kolme küla kogukond, kuhu olid kaasatud ka Raigastvere ja Kõrenduse küla. Koos korraldati kevadel aianduse alane õppepäev, hilissuvel hoidistekohvikud igas külas ning septembris pikk ja sisukas õppereis mitmesse Põhja-Eesti külaseltsi. Soetati õunapurustaja ja mahlapress ning hiljaaegu korraldatigi projekti lõpetuseks mahlateotalgud ehk ubinapäev ning tehti ühisettevõtmisest kokkuvõte.

„Ubinapäev läks korda. Jätkus nii mahlapressijaid kui nõuandjaid ja kaasaelajaid.  Paljudes meie ja naaberkülade aedades olid tänavu küll õunapuud tühjad, kuid see polnud takistuseks, sest kellel suur saak, see jagas teistelegi.  Õunu  tõid perekonnad Unt ja perekond Soosaar Tabiverest, lisaks pakuti  neid meile Maarja-Magdaleena kogudusest. Nii said mahla kõik soovijad. See jõudis lisaks Juula külale ka Tabiverre ja Raigastverre,” rääkis Juula külavanem Eneli Kaasik.

Tegus päev jätkus traditsioonilise lõikuspeoga, mis samuti ootuspäraselt õnnestus. Laud oli lookas ja rahvastki selle ümber tublisti. Et koosviibimisele elevust ja võistlushasarti lisada, olid Madli Kaasik ja Tiina Saluvere ette valmistanud sügise-teemalise viktoriini.

 „Koos Raigastvere küla esindaja Sirje Simmo ja Kõrenduse küla esindaja Kairi Mansbergiga  leidsime  projektist kokkuvõtet tehes, et koos võiks tegutseda ka edaspidi. 24.-30. novembrini kestab meie riigis kodanikuühiskonna nädal ehk uue nimega ühisnädal.  Sel puhul on mul plaanis kutsuda Juulale kokku Tabivere valla MTÜde ja külaseltside esindajad, et arutleda koostöövormi loomise vajalikkuse üle,”  rääkis Eneli Kaasik.

Juula külavanem Eneli Kaasik lubab kodanikuühiskonna nädalal Tabivere valla MTÜ-d ja külaseltside esindajad kokku kutsuda, et nendega edasisest koostööst rääkida.

i

KAIE NÕLVAK

blog comments powered by Disqus