Juulal ollakse mõtetega külviajas

Juula külaselts on algatanud Leader-projekti, mille teemaks oma peenardel ja aias kasvatatav toit, aktiivsed kogukonnad Tabivere vallas ja kogukonnateenused.  Projekti on kaasatud naaberkülad Kõrenduse ja Raigastvere.

Avaüritus toimub pühapäeval, 23. märtsil algusega kell 11 Juula külamajas. Talupidaja Piia Tiigemäe Järvamaalt Ambla vallast räägib toiduenergeetikast, kohapeal kasvatatud toidu väärtuslikkusest, kartuli- ja õunakasvatusest ning saagi säilitamisest.

Kella 14-ks jõuab Juulale Piret Pihtjõe Alatskivi vallas tegutsevast OÜ-st Sinu Aednik. Tema teemaks on õunapuude lõikamine ja hooldamine, haiguste ja kahjurite ennetamine ja tõrjumine koduaias.

Plaanis on teha ka visiidid mõnesse koduaeda ja vaadata, mis seisus sealsed viljapuud on. Kindlasti saavad kohaletulnud kaasa nii teoreetilisi teadmisi kui praktilisi oskusi.

“Kõik, kes neist teemadest huvitatud, on pühapäeval Juulale oodatud. Osalustasu ei küsita ja ka ette registreerida pole vaja,” kinnitas Juula külavanem Eneli Kaasik, tuletades meelde, et riietuda tuleks tujukale kevadilmale vastavalt.

KAIE NÕLVAK 

blog comments powered by Disqus