Juula külaselts korraldas talispordipäeva

Laupäeval oli Tabivere valla spordilembene rahvas oodatud Juula külamaja ümbrusse, kus külade talispordipäeva peeti. Õues võrreldi osavust ja kiirust neljal alal, külamajas mängiti kabet.  

Õnneks ei jõudnud ilm laupäevaks veel nii krõbedaks minna, et spordisündmuse toimumine kahtluse alla oleks seatud. 15 külmakraadi leevendas oluliselt päike ja tuulgi oli peaaegu olematu.

Võistlusalasid oli neli: suusatamine, kelgutamine, “kalavise” ja mitmevõistlus peredele. “Kalaks” nimetati granaadikujulist viskeobjekti, mis õhus lennates kenasti vihises.  Algselt oli Juula külavanema Eneli Kaasiku sõnul plaanis visata jääpurikat, aga et sula on olnud harva, on ka purikatega veel kitsas käes. 

Teatevõistlusel tuli tandem-suuskadega sõita, kelku vedada ja  hokikepi abil palli finishisse togida. Peresid osales koguni kaheksa!

Võistlejaid oli tulnud Tabiverest, Kärksist, Elistverest ja Õvanurmest. Ei puudunud ka külalisosalejad  — perekond Keiv Palamuse vallast.

Juula külamaja pesitseb voorte vahelises orus, tänu sellele on  ümbrus suusatamiseks-kelgutamiseks väga sobiv.

Kaido Kriit ja Kalvo Kaasik olid  ette valmistanud kilomeetri  pikkuse suusaraja, ei puudunud  kelgumägi ja tillurada maja ees, kus müttasid allameetrimehed.  

“Suuskadega oli allamäge sõita väga mõnus, aga üles kulgemine oli muidugi väsitav,” jagas külavanem Eneli Kaasik oma kogemusi. Pakaseline ilm väsitaski nii suuri kui väikesi talisportlasi arvatust kiiremini ja seepärast jäeti lumerookimisvõistlus igaühele nii-öelda koduseks ülesandeks, sest eks seda tule enne kevadet veel igas õues teha.

Nii kogunes talispordiseltskond külamajja,  kus kuum tee ja saiakesed volilt tarvitada olid. Ka võistlusalade vahel lipati majja nina soojendama.

Kõik osalejad said shokolaadimedalid, alade võitjatele pakuti võimalust veel meeneid lisaks valida.  

“Minu hinnangul oli kohal osalejaid üle 40, noorim  kolmene, vanim 75 aastane. Täpsemad arvud, tulemused ja  paremusjärjestuse avalikustab Tabivere Rahvaspordiklubi juhatuse esimees Toomas Rosenberg klubi koduleheküljel. Siinkohal kasutan juhust ja tänan Toomas Rosenbergi, kes ikka väsimatult rahvaspordi eest seisab. Minu arvates läks ettevõtmine korda, oli kuulda ka arvamusi, et suvelgi võiks  siin midagi taolist korraldada.

Vanavanemate ja lapselaste olümpiamängud tulevad siin suvel küll kindlasti. Ja kui projektiga raha saada õnnestub, muretseme endale ka skaigid. Need maastiku-rulluisud ja Eestis veel üsna uudsed liikumisvahendid. Kui külaplatsi serva terviseraja ka saame, siis ei jää meil küll enam ükski spordiüritus kesiste võimaluste tõttu pidamata,” oli külavanem Eneli optimistlik. Ta avaldas ka rahulolu, et sügisel sõlmitud koostöölepe Tabivere Rahvaspordiklubi ja Juula külaseltsi vahel nii kenasti toimib  ja ka koostöö väikeste külade vahel aina tõhustub.

i

KAIE NÕLVAK

blog comments powered by Disqus