Juula külaselts hakkab ise teid rookima ja muru niitma

MTÜ Juula Küla Heaks hakkab projektirahaga soetatud traktori ja lumepuhuriga küla sissesõiduteid ise lahti hoidma ja muru niitma.

MTÜ Juula Küla Heaks esitas hiljuti Kodanikuühiskonna Sihtkapitalile (KÜSK) projekti “Kogukonnateenuse käivitamine Juula külas”, mis positiivse vastuse sai.

Vastav leping kirjutati alla septembris ja selle järgi saab külaselts sihtkapitalilt projekti elluviimiseks 14 763 eurot. 

Murutraktor koos lisaseadmetega

“Projektiga käivitame kogukonnateenuse pakkumise Juula külas. Meie külaselts ehk mittetulundusühing Juula Küla Heaks õpib koostama äriplaani ja viib selle ka ellu. Ostame ühingule murutraktori koos lisaseadmetega. Nii on meil võimalik uuest aastast oma küla majapidamiste sissesõiduteed lumepuhuri abil lahti hoida. Kevadel alustame ka muru niitmisega. Soetatavate lisaseadmete hulka kuulub  ka vasarniiduk kõrgema heina niitmiseks ning kogur lehtede “riisumiseks”.  Kui on tellijaid, pakume neid teenuseid ka naaberküladele ja asutustele. Projekt algab ettevõtluse koolitusega, kus tutvume Jõgevamaa Arendus- ja Ettevõtluskeskuse konsultantide käe all ettevõtluse seadusandliku baasi, turunduse alustega ning äriplaani koostamise põhimõtetega. Soovijail on võimalik selle koolitusega ka  liituda.

Järgnevalt näeb projekt jaanuaris ette masinistikoolituse läbiviimise kolmele mehele, kes masinat haldama ja  sellega töötama hakkavad. Lisaks on koolituspäeval võimalik tutvuda ka kõigi teiste Husqvarna firma tööriistadega. Veebruaris toimub haljastusteabepäev laiemale kuulajaskonnale, kevadel teeme ühe ringsõidu teistes samasugust teenust pakkuvates külades, et kogemusi hankida ja vahetada. Edaspidi on kavas läbi viia ka küsitlus, et teada saada, kuidas meie pakutavate teenustega rahul ollakse,” rääkis Juula plaanidest külavanem Eneli Kaasik.

Ta rõhutas ka, et külaselts on väga tänulik Tabivere vallavalitsusele, kes neile omafinantseeringuks raha leidmisel appi tuli. 

Äriplaani koostamise õppepäevad

Ettevõtluse  ja äriplaani koostamise õppepäevad toimuvad Juula külamajas 29. oktoobril, 19. novembril ja 3. detsembril. Läbi viivad neid Jõgevamaa Arendus- ja Ettevõtluskeskuse töötajad Katrin Rajamäe, Enn Valgus ja Ailer Mõtsar.

Et nii käsitöö kui tervislik toitumine jätkuvalt aktuaalsed teemad on, võttis Juula külaselts oma majja vastu ka koolituse, mida Tabivere valla elanikele pakkus Jõgevamaa Kodukandi Ühendus. 27. oktoobril kell 15 algab seal õppepäev, kus õpitakse valmistama rahvusliku mustriga kaunistatud kotti, kaunistama nööpi, viltima seebiümbrist ja ehteid. Käsitöö õpitubasid juhendavad Marje Aigro ja Pille Tutt.

Tervisliku toitumise ja kohaliku toidu valmistamise õpituba veavad Taimi Saarmann, Evi Rohtla ja Aili Soolepp. Oktoobrilõpu õppepäeva toetab põllumajandusministeerium.

Kõik huvilised on näputöö- ja kokkamispäevale oodatud, kuid enne tuleks end registreerida, saates elektronkirja Eneli Kaasikule aadressil eneli.pyhvel@kliinikum.ee Kirja saab end panna ka telefonil 5211967 (Pille Tutt) või aadressil pille@jogevamv.ee.

i

KAIE NÕLVAK

blog comments powered by Disqus