Juula külamajas räägitakse toimetulekust

Laupäeval, 15. jaanuaril koguneb Juula külamajja ümarlaud, et rääkida rahast ja sellega ümber käimise oskusest ehk toimetulekust.

“Kavas on mitmed ettekanded, kuid eeldan, et suurema osa ajast kulutame arutelule ja küsimustele-vastustele,” rääkis Juula külavanem Eneli Kaasik.

Teemapäev algab kell 12, kui räägib Swedbank’i Jõgeva kontori juhataja Deivy Kivisalu. Tema ettekande pealkiri on “Kaks nädalat euroga ja kuidas edasi…?”. Juttu tuleb nii uuest rahast kui ka  pensionidest, laenudest, hoiustest ja muust, mis inimest pangaga seob.

Kell 13 tuleb külla Jõgeva politseijaoskonna juht, politseileitnant Ivar Dubolazov. Tema on lubanud rääkida kuritegevuse statistikast meie maakonnas ja kuritegude ennetamisest. Ta ootab ka, et talle esitatakse politsei tööd puudutavaid küsimusi ning kuulab meeleldi ära teemakohased ettepanekud ja märkused. 

Päeva järgmisel tunnil ehk kell 14 saab sõna Tabivere valla sotsiaaltöötaja Liis Härmaste. Tema ettekandes tulevad kõne alla järgmised küsimused.

* Kas vaesust põhjustab sissetulekute, oskuste või võimaluste puudumine?
* Mil viisil on vaesus mõtteviisi ja elustiili tulemus?
* Missuguseid sotsiaalseid oskusi on inimesel vaja, et vaesust vältida või sellest välja tulla?
* Milline on tervise ja tervisekäitumise roll vaesuse ennetamisel ja leevendamisel?

Ettekannete ja vestlusringide vahele mahuvad kohvipausid. Kõik huvilised on laupäeval Juula külaseltsi hubasesse majja kuulama, kaasa mõtlema ja kaasa rääkima oodatud. Kaugemalt ehk väljastpoolt oma küla tulijailt ootavad korraldajad kohvilaua toetuseks ühte eurot.
i

KAIE NÕLVAK

blog comments powered by Disqus