Juula külakoda sai nurgakivi

Tabivere vallas asuv Juula küla on tuntud oma aktiivse seltsielu poolest.

Mitmeid aastaid on  sealne külaselts kõikvõimalikke koosviibimisi läbi viinud oma külaplatsil, kus olemas kena väike laululava. Käesoleva aasta algul osteti platsialune maa külaseltsile päriseks, et võiks alustada külakoja ehitamist.

 Juulis tuli külavanem Eneli Kaasiku kirjutatud projektile PRIAst positiivne vastus. Raha eraldati Eesti maaelu arengukava 2007.-2013 aastate meetme 3.2 „Külade uuendamise ja arendamise investeeringutoetus” raames. Saadi üle 900 000 krooni, millele lisandub 10-protsendiline omaosalus. 5000 krooniga toetas Tabivere vald, palju raha on andnud külaseltsi liikmed.  Möödunud reedel peeti Juulal traditsiooniline lõikuspidu ja pandi pidulikult paika ka külakoja nurgakivi.

86 m2 üldpinnaga ühekordsesse palkmajja tuleb kaminaruum, saun ja vajalikud abiruumid. Hoone, mida ehitab OÜ Livonia Ehitus, loodetakse kasutuskõlblikuks saada juba käesoleva aasta lõpuks.

Juula külaseltsil on hetkel 37 täiskasvanud liiget. Märkimisväärselt palju on Juulal lapsi, kellele Eneli Kaasiku sõnul seltsielu edendades eriti mõeldakse ja kelle huvides valmib ka hubane külakoda.  

KAIE NÕLVAK

blog comments powered by Disqus