Juula küla kaminaõhtul kõneldakse pühadest hiitest

Reedel saab Juula külakojas teoks järjekordne vestlusõhtu, mida tulevad läbi viima Liisa ja Ahto Kaasik Tartust. Nende pere on pühendunud looduslike väepaikade ning rahvakalendri ja rahvausundi uurimisele ja tutvustamisele.

Ahto on avaldanud sel teemal arvukalt artikleid, pidanud loenguid ja viinud läbi koolitusi.

Liisa, kes on jõudnud viimase kuue aasta jooksul kolm korda emaks saada, vaimustub leivaküpsetamisest põliste tavade ja retseptide järgi, teab palju raseduse ja sünnitamisega  seotud rahvapärimusest ning on korraldanud rahvakalendri tähtpäevadega seotud sündmusi.

Tema asutatud ettevõttes Naat ja Naeris OÜ valmivad tervislikud toorsuupisted ning Liisa on ka üks õuelastehoiu  alusepanijatest Tartus.

Kaasikute pere elab praegu küll linnas, kuid  nad otsivad endale juba aastaid sobivat maakodu.

Reedesel vestlusõhtul tutvustab Ahto Kaasik Juula ümbruse hiisi ja on lubanud rääkida kõigest, mis kuulajaile huvi pakub ja tema huvialadega haakub.  Kui tuleb tuju, lauldakse koos regilaulegi. Juula kokkusaamistel traditsiooniks saanud tee kõrvale lubab Liisa Kaasik pakkuda  omaküpsetatud tatraleiba ning kuivatatud marjadest ja köögiviljadest näkse, mida saab temalt ka osta.

Jutuõhtu kamina ees algab reedel kell 19.

KAIE NÕLVAK

blog comments powered by Disqus