Juubelipreemia saab Märt Avandi

 

Oskar Lutsu huumoripreemia žürii otsustas oma tänasel koosolekul, et sel aastal saab rahvakirjaniku nime kandva stipendiumivormis preemia Eesti Draamateatri näitleja Märt Avandi.

Rahvas oli žüriile kaalumiseks esitanud kaheksa kandidaati. Suhteliselt tasavägisel hääletusel jäi neist sõelale Märt Avandi, kelle looming kõnetab eelkõige erksa ühiskondliku närviga inimesi ning intellektuaalse huumori ja satiiri sõpru.

Huumori ja satiiri kontekstis on keeruline vaadelda Märt Avandit lahus tema alalisest lava- ja ekraanipartnerist Ott Sepast, kellega neil tekkis koostöö juba ühiste õpingute ajal Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kõrgemas lavakunstikoolis. Juba viiel aastavahetusel on nad näiteks üles astunud publiku poolt väga oodatud telešõus “Tujurikkuja”.

Kaks aastat tagasi otsustas Lutsu huumoripreemia žürii anda preemia siiski vaid koomikutepaari ühele esindajale ehk Ott Sepale. Tema kasuks rääkis toona asjaolu, et ta oli stsenaristi ja ühe osatäitjana seotud värskelt valminud teleseriaaliga “Riigimehed”, mis pakatas vaimukast poliitsatiirist. Nüüd jõudis siis preemiajärg eduka huumoritandemi teise liikme ehk Märt Avandini, kellele langeb osaks au saada Lutsu huumoripreemia 25. laureaadiks.

Märt Avandi on lubanud tulla Palamuse publiku ette naljaauhinda vastu võtma 7. aprillil. Tseremoonia alguse aeg on täpsustamisel.

Oskar Lutsu huumoripreemia stipendiumi annab Palamusel tegutsev MTÜ Sokuturi välja koostöös Palamuse vallavalitsusega ning fondide ja eraannetajate toetusel. Annetused stipendiumi väljaandmiseks on oodatud MTÜ Sokuturi arveldusarvele nr 10220061135014 SEB Pangas. Annetused on tulumaksuvabad. Lisainfot saab telefonilt 511 2612 (Ave Unt).

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus