Juubelimängud peetud

iimatimainitud alal võistles vapralt meestega Pajusi vallavanem Reet Alev, kuuludes koos Jaan Suti ja Olev Auksmaaga ka võidukasse mälumänguvõistkonda.

Omavalitsusjuhtidest kogusid enim võidupunkte Kolga-Jaani vallavanem Kalevi Kaur, Põltsamaa vallavanem Toivo Tõnson ja Imavere abivallavanem Aare Järvik. Puurmani vallavanem Rauno Kuus oli omaealiste hulgas kiireim uisurajal, Põltsamaa abilinnapea Tiit Kulu kuulus aga mälumänguvõistkonda, kes sai III koha.

Saskia Alusalu Adaverest võidutses 11-12-aastaste  vanusegrupis suusatamises ja uisutamises, samuti oli 9-10-aastaste vanusegrupis tubli Mariin Sarap.

Naistest oli males ja kabes osavam adaverelane Liida Jakobson, meeste tihedas konkurentsis põltsamaalane Paul Evard.

Suusatamises tegi puhta töö perekond Soo Puurmani vallast. Pereema Külli oli tublim üle 35-aastaste naiste hulgas, pereisa Veiko meeste hulgas. Ka pojad Kristen ja Allar võitsid omaealisi enam kui kahe minutiga. Palju tublisid suusatajaid oli Kamarist, nendega on teinud tõsist treeneritööd külavanem Indrek Eensalu. Tubli meesveteran oli Ülo Lemsalu Lustiverest.

Uisutamises olid ettearvatult kõige kiiremad Adavere lapsed, eriti tublid neist Kärolin Soolepp, Mariin Sarap, Saskia Alusalu, Marleen Sarap, Karl-Kristjan Küppas, Aleks Luik, Risto Liiv ja Rauno Kamenjuk.

Saani lükkas kõige kiiremini Kolga-Jaani I võistkond. Kolga-Jaani omad olid edukad ka poiste ja meeste korvpallis. Parima mängija tiitli sai Kolga-Jaanis sirgunud ja praegu Raplas mängiv Marko Raamat.

Lauatennises võitis naistest järjekordselt Anne Pern Lustiverest. Meestest oli parim Vladimir Valejev Väike-Kamarist. Tüdrukutest oli osavaim Juulia Veski Kolga-Jaanist, poistest Joosep Lohur Imaverest ja Taavi Toomsalu Kolga-Jaanist.

Nupukamad kabetajad olid tütarlastest Greete Orgusaar Kolga-Jaanist ja poistest Karmo Kiiman Kõost.

Males äratas üldist imetlust eduka maletaja Kersti Kõrge 8-aastane tütar Kaia, kes tuli tüdrukute konkurentsis Teele Vahtra järel teiseks.

Bridzis paaridele jõudsid esikolmikusse Ants Meerits-Raivo Sikk, Mihkel Viirelaid-Lembit Kapp ja Jaan Sutt-Villu Ojassalu.

Saskus olid paremad Margus ja Raul Kill, Paul Kepp ja Jaan Sutt ning Aivo Haan ja Hillar Raudla. Koroonas oli parim naine Tiina Metsalu ja mees Enno Aren.

Mälumängus tuli teiseks Põltsamaa linnavalitsus. Curlingus jätsid lapsed Mariin Sarap, Madis Miljand ja Saskia Alusalu täiskasvanud auhinnalistest kohtadest ilma.

Viimastel Põltsamaa jõe talimängudel pole võistkondlikku arvestust peetud, järgnevatel kavatsetakse seda omavalitsuste vahel teha.

Põltsamaa Jõe talimänge hakati veerand sajandit tagasi korraldama spordiorganisaator Villu Ojassalu ja omaaegsete majandijuhtide algatusel. Üle poolte talimängudest ongi toimunud Adaveres. Talimängude korraldamine on ikka usaldatud selle paiga spordiaktivistide hoolde, kus mängud teos saavad. Seekord nägid korraldamiseses kõige rohkem vaeva Adavere spordielu “hinged” Paul Vi?njakov ja Anar Treiman.

            Diplomite ja medalitega austati Põltsamaa jõe talimängudel kõikde spordialade kolme paremat. Et seekordsed mängud olid veerandsajandad, tunnustati neidki, kes aastaid olnud selle spordisündmuse käimalükkajateks.

VILLU OJASSALU

blog comments powered by Disqus