Juubelihõngulised koristustalgud Kamaris

Möödunud laupäeval kogunes Kamaris üle kolmekümne erinevas vanuses inimese, et üheskoos asula keskus ilusamaks muuta ja mõned olulised tööd ära teha. Seekord korraldati suurt kevadist koristuspäeva juba kümnendat aastat järjest.

Nagu alati, tuli tänavugi peale täiskasvanute talgutele ka kohalikke noorkotkaid ja kodutütreid. Meespere saagis ja raius seltsimaja juures talvel ühiselt varutud küttepuid, naised ja lapsed olid samal ajal lehti kokku riisumas ja prahti korjamas. Koristati seltsimaja ja tiigi ümbrust ning puhtaks sai ka üks osa tiigi vastas üle tee asuvast platsist, kuhu on kavas rajada parkimisplats. Teine osa, kus seekord maapind veel liialt märg oli, koristatakse ära edaspidi. Ühtekokku said koristuspäeval puhtaks päris suured maa-alad. Lisaks kõigele puhastas rahvas agarasti kõikjal ka oma koduümbrusi ja nii tehti seda vajalikku tööd korraga kogu Kamari asulas. “Tavaliselt ongi nii, et kui me juba koristuspäeva kuulutused välja oleme pannud, alustatakse ka majade juures sama tegevusega,” ütles Kamari Haridusseltsi eestseisja Kalli Kadastik.

Kohaliku seltsi eestvedamisel on Kamaris organiseeritud koristustalguid nüüd juba kümme aastat ja rahvas on neil ikka meeleldi kaasa löönud. “Esimestele kevadistele talgutele kutsusime rahvast 1998. aastal. Tahtsime oma esimeseks külapäevaks ümbruse korda saada ja siis kulus selleks mitu päeva. Kümne aastaga on Kamari ikka väga palju ilusamaks saanud ja koristamine ei võta enam kevaditi nii palju aega,” kinnitas Kalli Kadastik.

Nagu kombeks, söödi ka seekord pärast töötegemist ühiselt talgusuppi ning arutati läbi lähema aja tegevusplaanid. Suuremate ettevõtmistena seisavad ees lastelaager eeloleval nädalavahetusel ning oma noorkotkaste rühma 15. aastapäeva tähistamine 26. aprillil. Sel puhul korraldatakse Kamaris ülemaakonnaline noorkotkaste ja kodutütarde võistlus laskejooksus.

VAIKE KÄOSAAR 

blog comments powered by Disqus