Jutuajamine tublide spordipoiste Aleks Luige ja Marten Liiviga

Tänavu käisid Itaalias kiiruisutamise võistlustel 9. klassi õpilane Aleks Luik ja 7. klassi õpilane Marten Liiv, kes on meie kooli ühed paremad sportlased.

Kuidas sattusid spordiga tegelema?

Aleks: Ma nägin, kuidas suuremad poisid sõidavad kiiruiskudega ja see tundus mulle huvitav. Panin samuti uisud alla ja hakkasin sõitma. Algul oli  küll imelik, kuid harjusin uiskudega kiiresti ja see hakkas mulle meeldima.

Marten: Ma tegelen kiiruisutamisega. Mul käis vend kiiruisutrennis. Ükskord läksin ma lihtsalt hokiuiskudega sõitma ja siis treener Väino pakkus mulle kiiruiske. Võtsin loomulikult vastu.

Kas Sul on veel lemmikalasid peale kiiruisutamise?

Aleks: Mulle meeldib ka jalgpalli mängida. Sellega mul väga palju aega tegeleda  pole, sest uisutrenne on palju, kuid suviti mängin seda nii sõpradega  kui ka võistlustel Põltsamaa JK Spordi võistkonnaga.

Suviti tegelen ma rulluisutamisega, mis on küll suvine treening talviseks jäähooajaks, kuigi see erineb tegelikult päris palju kiiruisutamisest ning on aeg-ajalt ka põnevam, sest ei pea kogu aeg sõitma ühte ringi.

Marten: Peale kiiruisutamise meeldivad mulle veel jalgpall ja korvpall.

Kes on Sinu lemmiksportlased ja miks?

Aleks: Kiiruisutajatest on minu lemmik hollandlane Sven Kramer .Ta on mitmekordne olümpiavõitja ja maailmameister ning mitme maailmarekordi omanik. Mulle meeldib vaadata tema sõitu ning tahaksin kunagi sõita nagu tema.

Üheks mu lemmiksportlaseks on Mart Poom. Ma tegelikult ei teagi, miks, aga võimalik, et tema saavutuste pärast. Mäletan, et 3. klassis kirjutasin temast isegi kirjandi.

Marten: Andres Veerpalu, sest ta on võitnud olümpiamängud. Sven Kramer, sest ta on väga hea kiiruisutaja ja ka olümpiavõitja, tema käes on 5000 ja 10000 m rekordid.

Kas treeningud segavad õppimist?

Aleks: Sport tegelikult õpinguid väga ei sega, vähemalt praegu veel mitte. Laagritesse võtan ma õpikud alati kaasa. Kui sul  ikka viitsimist on, siis saad ka õpitud.

Marten: Treeningud väga ei sega õppimist, kuigi mõnikord ma ei jõua õpitud. Käin trennis ära ja õpin pärast seda.

Missugused on Sinu parim tulemus spordis?

Aleks: Oma parimaks tulemuseks pean  võitu juunioride Eesti Meistrivõistlustel, samuti juunioride maailmakarika etapi normi täitmist 1500  meetris.

Marten: Itaalias sain 3. koha, eelmisel aastal olin ma Eesti meistrivõistlustel 3. Eelmisel aastal toimus Hollandis Viking Race, kus oli 24 uisutajat, seal olin 8. Soomes olen paar 3. kohta ja isegi 1. koha saanud.

Missugustes riikides oled tänu spordile saanud käia?

Aleks: Olen käinud Soomes, Lätis, Leedus, Valgevenes, Poolas, Saksamaal, Hollandis ja Itaalias.
Marten: Soomes, Saksamaal, Hollandis, Itaalias, Valgevenes.

Missugused sportlikud eesmärgid sead tulevikuks?

Aleks: Eesmärk  on täita juunioride MM normid  1500 ja 3000 meetris. Kaugemas tulevikus tahaksin jõuda olümpiale või vähemalt Euroopa meistrivõistlustele  ja sõita seal võimalikult hästi.

Marten: Kõigepealt tahaks sõita üle MK normi 500 meetris. Norm on praegu 40.00, aga minu aeg on 41.89. Kindlasti sooviksin osaleda 2012. aastal noorte olümpiamängudel. See toimub Innsbruckis, kus  Ants Antson olümpiamängudel kulla võitis. Tahaks saavutada Hollandis Viking Race`il parema koha kui kaheksas.

Kas seod oma tuleviku elukutse spordiga?

Aleks: Jah, ma usun küll.

Marten: Ma arvan samuti, et minu tulevik on spordiga seotud.

KADRI JUHKAM

blog comments powered by Disqus