Juta ja Kaido uksetehas sai eile nurgakivi

Eile hommikul sai nurgakivi Juta ja Kaido OÜ uus uksetehas. Piibe maantee äärde Õunale kerkiv tootmishoone ehitus algas 6. jaanuaril ning tootmisega loodetakse avaras tehases alustada käesoleval aastal.


Kuu ja ühe päevaga on ehitaja Bueno OÜ pannud üles uue tootmishoone karkassi ja seinad ning loodab uuel nädalal töö lõpetada. Edasi ehitavad juba firma enda ehk Juta ja Kaido OÜ ehitusmehed.
„Töödega alustasime pea kaks aastat tagasi, kui siia veeti alustäiteks vana Jõgeva koolimaja lammutusprahti. Suure töö tegid siin pinnase tasandamisel ja ettevalmistamisel ära Ain Viik ja tema firma Merelen OÜ,” rääkis Juta ja Kaido tegevjuht Kaido Lehtla.

Aeg nõuab uusi hooneid

Tegemist on Jõgeva oludes tõeliselt suure ettevõtmisega. Firma toodang on kujunenud juba üle Eesti tuntud kaubamärgiks, kuid senimaani on müügi- ja tootmishooned jäänud silma eest veidi varju. Hea käekäik ja tootmise pidev laiendamine nõuab aga enda tellijaks jaoks nähtavamaks muutmist.
„Juta ja Kaido firma on tuntud tegija, kuid ta on olnud Jõgeval natuke peidus. Nüüd otsustasid nad õnneks ennast kõigile nähtavaks teha ja mul on ainult hea meel, et saime neid omalt poolt aidata,“ lausus ehitaja Bueno OÜ esindaja Vitali Goroško.
Juta ja Kaido juhatuse liige Rauno Lehtla sõnas enne nurgakivi asetamist, et uus ja moodne tootmishoone ehitatakse ikka eelkõige oma töötajate jaoks. „Et neil oleks hea ja mugav tänapäevastes tingimustes töötada.“
Rääkides uue tootmishoone plaanidest, näitas Kaido Lehtla, kuhu miski tuleb.
„Hoone linnapoolsesse ossa tuleb uste valmistamise tehas, sest praegune, mis valmis 1998. aastal ja asub Jõgeva linnas, on ilmselgelt ajale jalgu jäänud. Maja teise otsa tulevad abi- ja olmeruumid, kontor ja müügisalong. Kõik see peaks meie toodete müügile veelgi kaasa aitama ja meid nähtavamaks tegema,“ arvas vanem Lehtla.

Silindrisse firma ajalooraamat

Tootmishoone Jõgeva-poolses osas on veel vaba pinda ja Kaido Lehtla sõnul kaaluvad nad sinna tulevikus rajada hoone akende tootmiseks. „Võimalik, et sel juhul müüme praeguse aknatehase, 2014. aastal valminud viilhalli ära.“
Metallsilindri lasid maa sisse Juta ja Kaido eestvedajad, isa ja poeg Kaido ja Rauno Lehtla. Samuti ehitaja Vitali Goroško. Tulevastele põlvede jaoks paigutati silindrisse raamatu „OÜ Juta & Kaido 1991–2016“ poognad, värske ajaleht Vooremaa, firma logo ja mõned ehitusega seotud dokumendid.
Pärast seda, kui firmajuhid olid silindri katnud esimese kellutäie seguga, tegid sama kõik kohal olnud Juta ja Kaido töötajad.
Tootmishoone karkassi ehitanud Bueno OÜ on Kesk-Eestis tunnustatud ehitusfirma, kes teeb soovijale valmis kõik alates projektist ja lõpetades võtmetega.
„Oleme oma töös väga paindlikud. Kui keegi soovib endale midagi ehitada, siis alustame konsultatsiooniga, teeme projekti, taotleme ehitusloa ja kui ehitus valmib, on meie mure ka kasutusloa saamine. Seega kogu tsükkel, nullist võtmeteni, mis arvestades praegusaja keerulist dokumendimajandust on tellijale eriti soodne,” selgitas Bueno firma tööpõhimõtteid Vitali Goroško, kelle pereettevõtte liikmetest olid kohal pojad Vallo ja Jakob.
„Bueno on meie jaoks parim koostööpartner, kes on kõike teinud läbimõeldult ja kiirelt,” lisas kiituseks firma tegevjuht Kaido Lehtla.
Jõgeval on 15 töötajaga Bueno OÜ ehitanud varem Würthi hoone, mis valmis samuti kiirelt ja nägusalt.

TIIT LÄÄNE

Tunnustus EVEAlt

Kolmapäeval kuulutas Eesti väike- ja keskmiste ettevõtjate assotsiatsioon (EVEA) Tallinnas välja konkursi „Eesti ettevõtlik vaim 2019“ võitjad. Üks laureaaditiitel tuli ka Jõgeva valda.
Juta ja Kaido OÜ pärjati tiitliga kategoorias „Põlvkondade jõud – aasta pereettevõte“. Nominatsiooni selgituseks märgiti: välisuksed ja puitaknad nii uusarendustele kui ka vanematele hoonetele.
„See on meile kahtlemata suur tunnustus. Eks oleme püüdnud aastaid teha oma tööd kvaliteetselt ja seda on märgatud. See on hea märk ja annab uut jõudu ja usku firma tegevuse arendamisse,“ rääkis Juta ja Kaido tegevjuht Kaido Lehtla.
“See on kindlasti ainulaadne saavutus ja seda ka Jõgevamaa mõistes. Ma ise alguses ei uskunud, et meile selline tunnustus tuleb,” sõnas firma juhatuse liige Rauno Lehtla.
Nagu märkis EVEA president Heiki Rits, on konkursi võitjad tublid väikesed ja keskmised ettevõtted Eesti eri paigust, mängides samas suurt rolli kogukonna edendajana.
„Valikuid teha ei olnud lihtne, kuna kõik kandidaadid olid väärt tunnustamist, esindades eri valdkondi. Lisaks majanduslikele näitajatele hindasime ettevõtjate ühiskondlikku aktiivsust ja sotsiaalset vastutust.“

blog comments powered by Disqus