Jüripäevast läheb lahti!

 

“Talupojal talvel magada on mahti, jüripäevast järsku parin läheb lahti,” on kirjutanud Hando Runnel. Sel kevadel just täpselt nii ongi, ja mitte ainult talupidajail, vaid kõigil, kelle toimetusi ilm vähegi mõjutab.

Täna on tõesti juba jüripäev, aga õige päevasoe jõudis vaevalt kohale ja öösoojaga on väga kasinad lood. Ja nüüd, kui lumi enam-vähem läinud ja maa tahenemas, esimesed kevadlilled õitsemas ja puude pungadki “hüppevalmis”, tundub, et kõigega tuleb kiiremas korras valmis saada: aknapesuga, talvise kõntsa kraapimisega õuest, peenramaaga ja lillepeenardega…

Eriti nõutuks teeb see äkiline kiire suurte põldude pidajad. Teedelagunemine on meie kliimas ju tavaliselt märtsis ära ja pidurdab vaid metsavedu, tänavu kipuvad aga tundlikumad teed põhjatuiks just nüüd, kui tarvis raskete traktorite ja veokitega liikuda.  

Kuidas saada väetisetonne põllule, kui masin ise juba tonne kaalub? Kasutada kergemaid transpordivahendeid ja teha rohkem sõiduringe? Aga kust neid kergemaid  sõidukeid-mahuteid võtta?

Loodetavasti ei jää siiski kusagil sõit seisma, st kevadtööd tegemata.

Aga täna õhtul võiks väikese jüritule teha, turvalistes oludes muidugi.

23.aprill 2013

blog comments powered by Disqus