Jüriöö ülestõus Kassinurme mägedes 2008

Juba neljandat aastat peetakse Kassinurme mägedes maha jüriöö ülestõus. Päris ehtsate nuiade ja mõõkadega muidugi keegi võitlema ei lähe, tegemist on rollimänguga.

Korraldaja Mati Nuut teadis öelda, et tänavu osales rollimängus 372 noort inimest. “Väga palju oli tänavu esimest korda jüriöö-üritustele tulnud noori. See teeb rõõmu, tundub, et noored inimesed on leidnud uue innovaatilise pärandkultuuriga tegelemise mooduse,” ütles Nuut.

Tema sõnul seab viies jüriöö Kassinurmes tuleval aastal kindlasti lisatingimusi. “Üks neist on uute mängijate parem ettevalmistus. Samuti tuleks talgutöid paremini ette valmistada ehk anda inimestele rohkem tööd. Noored alustasid entusiastlikult, kuid töö sai väga kiiresti otsa. See on väga hea, et nad tahavad ja suudavad Kassinurme mägedele ja ühtlasi ka Jõgevamaa pärandkultuurile kasulikud olla,” kinnitas Nuut.

Tänavuse jüriöö ülestõusu korraldamisel lõid kaasa MTÜ Jõgevamaa Metsaselts, MTÜ VG LARP Klubi, MTÜ Vaigamaa Emandad ja Isandad, MTÜ Idatee Vardjad, MTÜ Mütofest, Võitlusklubi Turm ja MTÜ Tarbatu.

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus