Julius Mägiste sünniaastapäev koos Tabivere valla X külade päevaga

Laupäeval, 4. juulil saavad Tabivere vallas Kassema külas kokku sealtkandi endised ja praegused elanikud ning aktiivne rahvas kõigist valla küladest, et tähistada siit pärit tuntud keeleteadlase Julius Mägiste 115. sünniaastapäeva ning pidada ka traditsioonilist valla külade päeva, mille järjekorranumber juba 10.

Kell 14 alustatakse tervituste ja ettekannetega. Tartu ülikooli filosoofiateaduskonna emeriitdotsent, keeleteadlane Valve-Liivi Kingisepp räägib Julius Mägiste uurimistööst sugulaskeelte alal, sama kõrgkooli keeleajaloo teadur Eva Saar  Julius Mägistest Eesti Ingeri läänemeresoome murrete uurijana ning fennougrist Tõnu Seilenthali ettekande pealkiri on “Kaugemad sugulaskeeled Julius Mägiste huviorbiidis”. 

Järgnevad küladevahelised võistlused, Torma külateater mängib etendust “Igal oinal oma mihklipäev”.

Tantsumuusikat teeb tuntud raadiohääl Raen Väikene ja korraldajate kinnitusel on avatud ka puhvet. Sisuka päeva korraldavad kahasse Kassema Küla Seltsing ja MTÜ Kõrenduse Seltskond.

Tänavu sügisel kuuendat sünnipäeva tähistava Kassema Küla Seltsingu juhataja Rein Selgise sõnul tuli ettepanek viia kokku Julius Mägiste sünniaastapäev ja Tabivere valla külade päev neilt ning nii toimiti ka viie aasta eest. Kaasati ka Kõrenduse küla aktiiv ehk aasta vanem Kõrenduse Seltskond, mida veavad eest Jaanika Ojakõiv ja   Margo Mansberg. Viimatinimetatu ongi enda peale võtnud küladevaheliste võistluste organiseerimise.

Et keeleteadlase kunagist lapsepõlvekodu tähistab vaid mälestuskivi ja külamaja sealsel rahval veel pole, on külaparki  ühisel nõul ja jõul ehitatud varjualune, kuhu vajadusel vihmapakku minna. Sel aastal valmis ka välilava, milleks taastati kunagise sepikoja varemed.

KAIE NÕLVAK

blog comments powered by Disqus