Julius Kuperjanovile istutati mälestuspuu

Mõtte Julius Kuperjanovi mälestuseks puu kasvama panna algatasid EELK Kursi koguduse õpetaja Sulev Sova ja tema abikaasa, pastoraadi perenaine ning Kursi jahilossi omanik Alikee Kubi.

“Kursi nimeliste puude pargis on üle 75 puu, mis istutatud tuntud inimeste poolt või mälestuspuudeks tuntud inimestele. Enamik puudest on tammed. Vabadussõja sangari Julius Kuperjanovi ajalooliste teenete meenutamiseks otsustasime aga istutada Kanada vahtra,” rääkis Alikee Kubi.

“Julius Kuperjanovil on Vabadussõja võitmisel ja Eesti riigi loomisel ülioluline roll ning tõde sellest panusest vajab veel päevavalgele toomist,” toonitas puuistutamistseremoonial Tammiku külas elav ajaloohuviline ettevõtja Olev Teder, kes on kirjutanud Julius Kuperjanovist raamatu ning kavatseb selle varsti trükki anda.

“Raamatus kommenteerin erinevaid seiku Kuperjanovi elust ja võitlusteest ning lükkan ümber mõnegi eelarvamuse,” lausus ta.

Julius Kuperjanovi suguvõsa esindas pidulikul sündmusel tema noorema venna poeg Ants Kuperjanov. Kõnedega esinesid ka Kaitseliidu peastaabi välis- ja avalike suhete osakonna ülem kapten Neeme Brus ja kirikuõpetaja Sulev Sova.

“Omaaegsesse kihelkonnakeskusse Alikee Kubi ja Sulev Sova eestvedamisel nimeliste puudega pargi rajamine ja selle hooldamine on igati tänuväärne ettevõtmine, mis aitab kaasa sellele, et seda paika hakkaksid sagedamini külastama ka turistid,” ütles Puurmani vallavanem Rauno Kuus. Puurmani vallavalitsus toetas ka puu ostmist ja istutamisele järgnenud koosviibimise korraldamist.

Alikee Kubi sõnul on plaanis Kursi nimeliste puude parki täiendada erinevate puudega, sealhulgas haruldast liiki puudega.

“Kindlasti tuleks mälestuspuud istutada kunagistele Kursi kirikuõpetajatele Gustav Pungale ja Jaan Murule, Tartumaa praostile Harald Tammurile, peapiiskop Jaan Kiivitile ja mitmele teiselegi tuntud kirikutegelasele,” kinnitas pastoraadi perenaine.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus