Julgus on oluline

Julgust saab seostada riskiga. On variandid, kas ette võetud projekt või kavatsus läheb hästi või halvasti, õnnestub või ei õnnestu. Võimalik on ka vahepealne vindumine, kuid nagu ka vanasõna ütleb – julgete päralt on tulevik.
Kesk-Eesti põllumajanduspiirkonnas oli üheksakümnendate aastate algus segane aeg. Muutunud riigikord avas tohutult võimalusi ja kes julgesid neid ära kasutada, neid võis saata edu. Kui Imavere majand laiali saadeti, ei osanud ilmselt keegi aimata, et tulevikus on just sealne elu hea näide maapiirkonna arengust. Tänases persoonirubriigis saab lähemalt lugeda, kuidas Jüri Ellram oli suurte otsuste juures ja mis seis on sealkandis tänaseks.
Üksnes ideedest ei piisa, on vaja ka julgeid inimesi, kes võtavad vastu otsuseid ja viivad elu edasi. Mõnes piirkonnas seda tehakse, mõnes jäädakse ootele, kogetakse pigem vastuseisu ja nii jäävadki investeeringud tulemata. Majandusolukorras, kus iga euro on omavalitsuse tulubaasis ülioluline, tuleb vahel ka riskida.
Loodame, et meie maakonna inimestel on julgust ning ettevõtlikkust ja kogukonnal vähem soovi kõigele uuele vastu seista. Positiivne tulemus ei ole alati garanteeritud, see on selgemast selgem. Kuid parem kahetseda tehtut kui seda, et midagi jäi tegemata.

blog comments powered by Disqus