Julgete ideede teostajad

Jõgeva kultuurikeskuses autasustati Põltsamaa, Vooremaa ja Peipsi piirkonna parimaid meenemeistreid, kelle tööd väärisid maakondlikul konkursil autasusid. Omavahel jagati muljeid inspiratsioonist ning loomingust. Kohal olnud võitjate suust kostis arvamus, et eriti meeldivad neile kiiksuga projektid, millest haaratakse ka kinni.

Üks auhinnatu, Ilvese savitoa perenaine Reelika Ilves tõdes, et iga asi jõuab ise sinuni, kui aeg selleks küps on. Vahel ei pea selleks isegi pingutama, aga kui võimalus tuleb, siis peab seda kasutama. Kui neist juhustest kinni ei haara, magad võib-olla maha elu põnevaima võimaluse. Sisuliselt kehtib öeldu tabavalt kõige kohta, mis elu edasi viib.

Elu viivadki ju edasi julged unistajad ja utoopiliste ideede arendajad ning teostajad. Kõige selle taga on julgus ja tahe midagi teha. Teha teisiti või uutmoodi. Mitmed konkursil osalenud kinnitasid, et sellised väljakutsed sunnivad neid alati lähenema igapäevastele lahendustele veidi teise nurga alt.

Ja see on loomeinimestele heaks väljakutseks inspiratsiooni leidmisel. Kokkuvõttes võidavad sellest aga kõik. Nii konkursil osalejad, tööde tellijad kui neist kasu saajad – maakonna omavalitsused, rääkimata meie külalistest. Seepärast tasuks kindlasti mõelda juba ka järgmisele taolisele ettevõtmisele. Häid meeneid, mis räägivad ja kõnetavad ning on reklaamiks meie kodupaigale, ei ole kunagi liiga palju.

blog comments powered by Disqus