Julgemalt käed külge

Jõgeva kultuurikeskusesse paigaldatud elustamisaparaat peaks aitama esmaabi anda kiiremini ja efektiivsemalt. Arvestades, et kultuurikeskuses toimub pidevalt rahvarohkeid sündmusi, on elustamisaparaat olulise tähtsusega. Siiani võib selliseid seadmeid näha eraettevõtetes ja avalikes kohtades.

Tegemist on esimese aparaadiga Jõgeva vallas ning kui kõik läheb hästi, on lootust, et aparaate tuleb ka teistesse kohtadesse.

Kuid olulisem kui elustamisaparaat, on tõsiasi, et kaaskodanikud peaksid olema julgemad abivajajat abistama ning elustamisprotsessiga kohe peale hakkama kui selgub, et seda on vaja. Siiani kardetakse murduvaid roideid ning olukorda veel hullemaks teha. Tihti ei mõelda aga sellele, et hullem kui kellegi roided murda, on üldse mitte elustada.

Seega on sotsiaalvaldkonna üks olulisemaid samme tõsta inimeste teadlikkust ja julgust appi tõtata olenemata sellest, kes abi vajab. Sest kunagi ei tea, millal meil endil terviserikke tõttu elustamist vaja võib minna. Südame äkksurm ei küsi vanust, sugu või eluviise, vaid tuleb ootamatult. Vaevalt, et keegi tahaks, et temast sõnagi lausumata mööda kõnnitakse või lihtsalt kõrvale seisma jäädakse.

Kuid kultuurikeskusesse garderoobi sissepääsu juurde pandud seade on vajalik samm, mida kohalik omavalitsus saab oma inimeste heaks astuda. Jääb vaid loota, et valla sotsiaalosakonna jõud ei rauge ning lisaks murede kuulamisele ja elanike toetamisele jääb jõudu ka ennetustööga rohkem tegeleda, et inimesed oskaksid ja julgeksid elustada. See tuleb meile kõigile kasuks.

blog comments powered by Disqus